"Щойно дозволять обставини": глава Мюнхенської конференції висловився про перспективи вступу України в НАТО
"Щойно дозволять обставини": глава Мюнхенської конференції висловився про перспективи вступу України в НАТО

"Щойно дозволять обставини": глава Мюнхенської конференції висловився про перспективи вступу України в НАТО

Глава Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Хойсген заявив, що на саміті НАТО Україна має отримати від союзників сигнал про те, що вона "належить до євроатлантичної родини". Але запросити нашу країну до вступу до Альянсу, за його словами, можна буде як тільки дозволять обставини.

Про це повідомляє німецьке видання Spiegel. Хойсген пояснив, що вступ України до НАТО залишається неможливим, поки триває поточна фаза війни, оскільки це означало б пряме втягування Альянсу у війну.

При цьому він вважає, що союзники у Вільнюсі мають надіслати сигнал, "що Україна є частиною сім'ї НАТО".

"Україна має стати і членом НАТО, як тільки це дозволять обставини", – сказав глава Мюнхенської конференції.

Крім того, на думку Хойсгена, Києву слід надати всі необхідні військові засоби для самооборони, "інакше Україна припинить своє існування".

Говорячи про потенційні мирні переговори, Хойсген відкинув ідеї про якісь "гарантії безпеки" для РФ.

"Росія порушила всі договори, які укладала. Було б просто глузуванням давати Путіну якісь гарантії безпеки", – наголосив він.

На думку Хойсгена, про якесь повернення Путіна на передові позиції в міжнародній політиці не може бути мови навіть після мирних переговорів з Україною.

"Цілком неможливо, щоб Володимир Путін знову міг діяти на рівних зі США чи Китаєм. Він ізгой міжнародної політики, його авторитет повністю зник", – резюмував він.

Варто зазначити, що президент Володимир Зеленський заявив, що не хоче їхати на саміт НАТО у Вільнюсі, який відбудеться 11-12 липня, "заради розваги". Він наголосив, що Україні потрібні гарантії безпеки, допоки вона не стане членом блоку.

У Білому домі заявили, що президент США Джо Байден чекатиме на особисту зустріч із Зеленським на саміті.

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що рішення саміту "не розчарує українців".

В Офісі президента України виключили можливість особистого візиту Зеленського на саміт НАТО, якщо лідери країн Альянсу виявлять "дефіцит мужності".

У МЗС України заявили, що надання Україні запрошення до НАТО вже на цьому етапі відповідає інтересам країн-союзників. Київ проводить реформи, незважаючи на повномасштабну війну. Однак одна реформа у світі залишається незавершеною – ставлення Заходу до ролі РФ в архітектурі євроатлантичної безпеки.

Джерело матеріала
loader