Дмитро Кулеба — про рішення саміту у Вільнюсі: Наш шлях до НАТО став коротшим, але не швидшим
Дмитро Кулеба — про рішення саміту у Вільнюсі: Наш шлях до НАТО став коротшим, але не швидшим

Дмитро Кулеба — про рішення саміту у Вільнюсі: Наш шлях до НАТО став коротшим, але не швидшим

Голова МЗС: Немає чіткого індикатору, коли саме Україна отримає запрошення стати членом НАТО. Незрозуміло, які умови ми маємо виконати, коли і ким вони будуть сформульовані.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що після саміту НАТО у Вільнюсі шлях України до вступу в Альянс став «коротшим, але не швидшим». Про це він сказав в інтерв'ю «Радіо Свобода».

За його словами, на Вільнюському саміті були ухвалені «деякі дуже важливі рішення», які роблять шлях України до НАТО коротшим. Наприклад, створення Ради Україна—НАТО, а також скасування Плану дій щодо членства (ПДЧ), про що ще пів року тому «ніхто навіть не наважувався говорити».

«Але є рішення, яке нас відверто засмутило. І сьогодні (11 липня, — «ДМ») ми цілий день говоримо про це з союзниками. Це дуже, занадто загальне формулювання стосовно запрошення», — наголосив міністр.

За його словами, на саміті поширена думка, що українці мають бути щасливими, що слова «запрошення» і «Україна» в принципі з’явилися поруч. «Але нас такий підхід категорично не влаштовує», — заявив міністр.

Кулеба зазначив: українська сторона радіє, що є готовність розглядати питання запрошення, але засмучена тим, що немає чіткого індикатору, коли саме Україна отримає запрошення стати членом НАТО. Тому в міністра «змішані почуття від саміту».

«Після саміту у Вільнюсі шлях до НАТО став коротшим, але не став швидшим», — резюмував Кулеба.

Він додав, що поки невідомо, виконання яких саме умов хочуть від України.

«От в цьому і проблема. Тобто коли будуть виконані умови? Що за умови? Ким вони мають бути сформульовані? Які вони? Ще раз наша позиція: існують всі умови для того, щоб запросити Україну стати членом НАТО», — додав міністр.

Кулеба підкреслив, що Україна працюватиме з союзниками для того, «щоб воно все не завмерло на місці, а ми рухалися вперед».

За його словами, зараз Україна має реалізувати рішення саміту, щоб прискорити євроатлантичну інтеграцію.

Напередодні, 11 липня, саміт НАТО у Вільнюсі ухвалив пакет рішень із трьох елементів щодо України. Зокрема, союзники підтвердили, що Україна стане членом Альянсу і погодились вилучити із процедури вступу вимогу про виконання Плану дій щодо членства (ПДЧ). За їхніми словами, це змінить шлях України з двокрокового процесу до однокрокового.

«Ми також дали зрозуміти, що ми оголосимо про запрошення Україні приєднатися до НАТО, коли союзники погодяться і будуть досягнуті умови», — сказав генсек Альянсу Єнс Столтенберг.

У середу, 12 липня, о 13:00 на саміті пройде перше засідання Ради Україна—НАТО за участю «голів держав та урядів». Це новий орган взаємодії країни з Альянсом, про створення якого стало відомо у травні. До початку ради президент Володимир Зеленський та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг проведуть пресконференцію. 

Вчора, 11 липня президент Володимир Зеленський виголосив промову під час концерту на підтримку членства України в НАТО у Вільнюсі. Він подякував усім громадянам Литви за підтримку України, прихисток для наших людей та позицію щодо запрошення нашої держави в НАТО. 

Напередодні саміту понад 70 організацій, у тому числі ГО «Детектор медіа», підписали  спільне звернення до держав-членів Альянсу взяти на себе зобов’язання про якнайшвидше запрошення України до членства в НАТО. 

Фото: polskieradio.pl

Теги за темою
НАТО Дмитро Кулеба
Джерело матеріала
loader