КИЇВ. 17 липня. УНН. Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що замість того, щоб забезпечити військовий патруль зернових коридорів уздовж міжнародно визнаних кордонів і вказати росії на неприпустимість перешкоджання руху кораблів у межах міжнародного права, продовжується сеанс публічних принижень та благання агресора проявити прихильність, передає УНН.
Цитата
«Чому світ сьогодні існує без стабільних правил? Давайте візьмемо для прикладу зернову угоду», - написав Подоляк у Twitter.
Він навів п’ять важливих аксіом:
· Зерно не може бути законною військовою ціллю.
· Чорне море не є внутрішньою акваторією росії та не регулюється її юрисдикцією.
· Україна суб'єктна з точки зору роботи із зовнішніми партнерами.
· Ціла низка країн потребує у прямому сенсі слова українського зерна.
· Міжнародне співтовариство вустами ООН каже, що важливо гарантувати постачання зерна України на ринок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба: "росія повільно вбивала зернову угоду"
«І? А далі знову приходить росія й ультимативно каже: «Не дозволимо». Так от, замість того, щоб видати мандат на відповідні юридичні дії, забезпечити військовий патруль зернових коридорів уздовж міжнародно визнаних кордонів і вказати рф на неприпустимість перешкоджання руху кораблів у межах міжнародного права, – продовжується сеанс публічних принижень та благання агресора і порушника проявити прихильність. Чи знайдуться охочі створити умовну патрульну поліцію – інше питання», - зазначив Подоляк.
Також він наголосив, що головне позначити позицію.
"Міжнародне право є, і порушувати його не можна. І тоді лицемірство поступово йтиме з політичних процесів, і ми зможемо дійти до справедливого фіналу" - додав Подоляк.
Доповнення
Спікер кремля дмитро пєсков заявив, що Чорноморські домовленості, що дозволяють експорт українського зерна Чорним морем, "фактично припинили" свою дію сьогодні, посилаючись на нібито невиконання частини домовленостей щодо росії.
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив у понеділок, що попри сьогоднішню російську заяву щодо зернового коридору, вважає, що президент росії володимир путін хоче продовження угоди.
росія заявила про відкликання гарантій безпеки судноплавства в рамках Чорноморської зернової ініціативи та розформування СКЦ у Стамбулі.
Президент Володимир Зеленський заявив, що навіть після виходу росії із зернової угоди, треба робити все, щоб Україна могла використовувати Чорноморський коридор. До Києва звернулися компанії, які є власниками кораблів. Всі готові продовжувати постачання зерна за умов, якщо Україна відпустить, а Туреччина буде пропускати кораблі.