Змії та комахи: перша допомога після укусів
Змії та комахи: перша допомога після укусів

Змії та комахи: перша допомога після укусів

Змії та комахи: перша допомога після укусів

В Міністерстві охорони здоров’я надали важливі поради.

Літо – це сезон відпусток і відпочинку на природі. В цей час суттєво зростає ризик укусів комах та навіть змій. В Telegram-каналі Міністерства охорони здоров’я опублікували поради для першої допомоги та полегшення симптомів.

Що робити, якщо вкусила комаха

Там зазначили, що укуси більшості комах не несуть небезпеки, а просто викликають свербіж і набряк, які зазвичай зникають протягом кількох днів.

У разі виникнення таких симптомів, як проблеми з диханням, набряк губ, обличчя, повік або горла, запаморочення, непритомність, слабкий і прискорений пульс, висип, нудота, блювання або діарея, слід негайно звернутися за допомогою до лікаря.

Після укусу комахи:

  • промийте область укусу холодною водою;
  • якщо місце укусу набрякло та сильно болить, треба прийняти знеболювальні та антигістамінні препарати;
  • якщо у місці укусу залишилося жало, видаліть його ковзаючим рухом, а не тягнучи за нього. Не використовуйте пінцет, оскільки ви можете видавити з жала отруту.

Що робити, якщо вкусила змія

Крім комах, на природі можна зустрітися зі зміями. В Україні живуть три види отруйних гадюк, чия отрута небезпечна, але в більшості випадків несмертельна. Якщо вас чи знайомих вкусила змія, обов’язково зверніться за медичною допомогою.

Після укусу змії:

  • знерухомте частину тіла, на якій знаходиться місце укусу;
  • звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо;
  • давайте постраждалому багато води;
  • за можливості терміново транспортуйте постраждалого до медичного закладу або наглядайте за ним до приїзду швидкої допомоги;
  • не намагайтеся висмоктати отруту та не накладайте на рану джгут.

Тривале перебування на сонці є небезпечним, оскільки зростає ризик отримання сонячного удару. Також від спеки особливо потерпають люди похилого віку, діти до двох років, а також особи з хронічними захворюваннями та психічними розладами. Нагадаємо, як уберегтися від спеки та запобігти погіршенню стану здоров’я.

Джерело матеріала
loader