5 проблем у стосунках, які можуть стати причиною тривоги
5 проблем у стосунках, які можуть стати причиною тривоги

5 проблем у стосунках, які можуть стати причиною тривоги

Хоча всі стосунки унікальні, є деякі фактори, які можуть змусити будь-кого, незалежно від його особистості, відчувати тривогу. Отже, настав час звернути увагу на ці тригери, які можуть викликати тривогу у стосунках.

1. Невпевненість у майбутньому

Невизначеність щодо того, куди рухаються стосунки, є одним із найпоширеніших джерел тривоги. Ця невпевненість може виникати з різних причин, зокрема відсутності розуміння, чи твоя партнерка справді хоче і бажає довгострокових зобов'язань. Можуть виникати сумніви у вашій сумісності або думки, чи зовнішні обставини, такі як далека відстань, професійний вибір або проблеми вдома.

Наприклад, двоє людей, які зустрічаються понад рік, не обговорювали майбутні цілі, прагнення або те, як вони планують будувати своє спільне життя в мінливих обставинах. Коли одна людина хоче заспокоїтися, а інша щоразу ухиляється від запитання, невизначеність, безперечно, може викликати тривогу.


Невпевненість у майбутньому може викликати тривогу / Фото Cookie_studio

2. Проблеми спілкування

Ефективне спілкування формує фундамент і міст у будь-яких здорових стосунках. Непорозуміння може посилюватися, коли спілкування не вдається, що призводить до роздратування, тривоги та занепокоєння.

Відсутність спілкування після непорозуміння свідчить про небажання висловлювати свої емоції чи потреби, або ефективно вирішувати конфлікти.

Наприклад, коли пара часто сперечається і замість того, щоб вирішити конфлікти з допомогою спілкування, один замикається в собі та ухиляється від розмови про проблему. Це може викликати стрес і занепокоєння іншої людини.

3. Питання довіри

Довіра також є основою міцних стосунків, і коли вона порушується, може виникнути тривога. Проблеми з довірою є результатом минулих зрад, підозр або іноді невпевненості. Зазвичай вони проявляються як ревнощі, потребі в заспокоєнні або занепокоєнні.

Хоча поточний партнер може не бути причиною цих проблем, як пара, обидва зобов'язані боротися з ними, щоб запобігти будь-яким майбутнім конфліктам.


Відсутність довіри також може викликати тривогу / Фото Stefa Merpik

Наприклад, одна особа у стосунках могла мати травматичний минулий досвід, пов'язаний із сексуальними стосунками, і тепер обидва повинні боротися з цим у власному темпі. Але важливо боротися з проблемами, щоб мати здорові стосунки.

4. Баланс між незалежністю та єдністю

Знайти правильний баланс між індивідуальністю та єдністю у стосунках може бути складно. Коли один партнер відчуває придушення потреби іншого в постійній увазі, а інший відчуває розчарування через те, що вони не проводять час разом, це може призвести до тривоги та розчарування.

Наприклад, мова любові однієї людини може бути фізичним дотиком і приємним проведенням часу, а інша може розважатися. І коли ці конфлікти виникають і люди не можуть задовольнити свої потреби, це може стати стресом. Таким чином, важливо мати простір для обох, щоб проявити свої бажання та підтримувати мирні стосунки.

Теги за темою
Психологія
Джерело матеріала
loader
loader