Легіонельоз, або хвороба легіонерів, вклала у Польщі на лікарняні ліжка 76 чоловік, семеро, померли. Дані станом на п’ятницю, 26 серпня.
Авторитетна українська інфекціоністка Ольга Голубовська на своїй сторінці у Facebook розповіла, чому вважає тривожною цю інформацію.
– Є припущення, що легіонеллу можна використати як біологічну зброю, бо в лабораторних умовах вже створено генетично модифіковані штами збудника, що призводять до майже 100% летальності у тварин, – пише лікарка.
Легіонельоз викликає бактерія легіонела, хвороба характеризується важким ураженням легень. Менш важкі форми носять назву лихоманки Понтіак і за симптоматикою нагадують ГРЗ.
За твердженням Голубовської, у США щорічно реєструють до 10 тис. випадків легіонельозу. Приблизно один із десяти хворих гине.
Уперше, як вважається, легіонельоз був зареєстрований влітку 1976-го року. Тоді серед учасників з’їзду Американського легіону зафіксували 221 хворого на невідому недугу, померли 34 людини. Відтоді і збудник, і хвороба отримали назву, яка сьогодні, у зв’язку з надзвичайною подією у польському Жешуві, вже стала широко відомою в Європі.
Бактерія легіонелла живе в ґрунті та прісній воді, люди інфікуються, вдихаючи маленькі краплини води або випадково ковтаючи заражену воду.
Прісна вода, що містить ці бактерії, може проникати у водопровідну систему будинку чи навіть міста.
– Тому душові лійки, декоративні фонтани, системи кондиціонування повітря тощо становлять певну небезпеку в плані інфікування, – попереджає Голубовська.
Лікарка застерігає, що сьогодні, у спеку, не варто купатися в міських фонтанах, що полюбляє робити молодь. Легіонели стійкі навіть до високих концентрацій хлору.
Від людини до людини хвороба не передається.
Джерело: