![Чи можливе працевлаштування без військового обліку: в ТЦК дали роз'яснення](https://thumbor.my.ua/m5VE-_D5AKbS7LmS3RP8vgDmyV0=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F5d29950bf2b19b837bca134806cffccb.jpg)
Чи можливе працевлаштування без військового обліку: в ТЦК дали роз'яснення
Для роботодавців нещодавно пояснили правила ведення військового обліку. Це зробила Служба зв’язків з громадськістю Чернівецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Особливості працевлаштування для військовозобов’язаних
В ТЦК заявили, що військовозобов’язаних, призовників та резервістів можна брати на роботу тільки в тому випадку, якщо вони перебувають на військовому обліку у районних (міських) військкоматах. Представники військкомату наголосили, що керівники державних органів чи органів місцевого самоврядування, а також установ, організацій, підприємств та закладів освіти (незалежно від форм власності) мають дотримуватися законодавчих норм щодо ведення військового обліку.
Роботодавець повинен перевіряти наявність у чоловіків віком від 18 до 60 років військово-облікових документів: у військовозобов’язаних – військових квитків або тимчасових посвідчень, а у призовників – посвідчень про приписку до призовних дільниць,
– мовиться у повідомленні.
У зверненні ТЦК зазначається, що за порушення законодавства роботодавці можуть нести відповідальність згідно із законом.
Більше новин про мобілізацію в Україні
- Нещодавно Олексій Данілов припустив, що в нашій державі може бути додатковий призов. Водночас секретар РНБО наголосив, що змін до мобілізації не відбудеться. Адже вона в Україні не припинялася після 24 лютого 2022 року.
- Раніше Володимир Зеленський повідомив про дискусії у військових колах щодо збільшення призову. За словами президента, перед можливим посиленням мобілізації спочатку треба навести лад в ТЦК та СП.
- Нагадаємо, Держприкордонслужба отримає доступ до реєстру призовників. Причина полягає в ухилянтах, що намагаються у незаконний спосіб перетинати держкордон. Українські прикордонники від початку повномасштабного вторгнення Росії виявили 6 100 осіб, які намагалися виїхати з України за допомогою підроблених документів.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)