Чотири країни забезпечують Росії 75% підсанкційних товарів: як Україні боротися з цим
Чотири країни забезпечують Росії 75% підсанкційних товарів: як Україні боротися з цим

Чотири країни забезпечують Росії 75% підсанкційних товарів: як Україні боротися з цим

Такою думкою із 24 Каналом поділився політолог Ігор Чаленко. Він вважає, що Україна має деякі інструменти для роботи з країнами, що не дотримуються обмежень проти Росії.

Що можна зробити з обходом санкцій

Посилення санкцій проти Росії, яке завдасть суттєвої шкоди інтересам західних компаній, негативно впливатиме на політичне середовище цих країн, підсилюючи опозиційні настрої. Саме тому обережність у прийнятті нових санкцій може бути зумовлена наближенням виборів у Сполучених Штатах та Євросоюзі.

Попри це, потреба розривати канали постачання підсанкційних товарів нікуди не зникала. Україна має працювати як з виробниками західної мікроелектроніки, так і з тими, хто забезпечує логістику цих товарів.

У останньому звіті групи Єрмака-Макфола, яка аналізує ефективність санкцій проти Росії, наведено розрахунки, через які країни до Кремля потрапляє найбільше комплектуючих для зброї:

  • Китай (50%)
  • Гонконг (17%)
  • Туреччина (5%)
  • ОАЕ (2%)

"Ці країни забезпечують Росії 75% постачання підсанкційних товарів. Україні потрібно вести з цими країнами відповідну роботу, щоб вони принаймні не посилювали нелегальні канали постачання, а в кращому разі – згортали їх", – зазначив політолог.

Ігор Чаленко про антиросійські санкції: дивіться відео

Про цю проблему потрібно говорити публічно, і одним із найефективніших інструментів для цього є реєстр міжнародних спонсорів війни, який веде Національне агентство із запобігання корупції. Коли агенство включає якусь із європейських компаній в цей список, це викликає величезний резонанс і дає можливість не замовчувати проблему співпраці з країною-агресоркою.

"В наступному пакеті санкцій від ЄС хочеться побачити не лише "роботу над помилками", а й серйозні санкції проти "Росатому" та російської нафти. Світ має поступово відбирати у Росії можливість заробляти гроші", – переконаний Чаленко.

Санкції проти Росії: останні новини

  • Коментуючи новини про збиття російських Ка-52, Андрій Єрмак зазначив, що в цих гелікоптерах, які беруть активну участь в зупинці українського контрнаступу, настільки багато західних деталей, що без них ці гелікоптери просто не полетіли б.
  • Водночас країні-агресорці хитрим способом вдається обходити західні санкції проти перевезення її нафти. Згідно обмежень, країни, що ввели санкції, погодились не взаємодіяти з російською нафтою, якщо її ціна перевищує $60 за барель. Попри це, численні дослідження показують, що Росія декларує нижчу ціну на свої нафтопродукти, а частину грошей за неї отримує "в темну".
  • Через ці оборудки до списку спонсорів війни потрапило 5 грецьких компаній, які займаються перевезенням нафти. Як пояснюють у НАЗК, ці компанії не виконують норми 11 пакету санкцій ЄС.
Теги за темою
Новини політики
Джерело матеріала
loader
loader