Стало відомо, через яких депутатів декларації залишаться закритими ще на рік
Стало відомо, через яких депутатів декларації залишаться закритими ще на рік

Стало відомо, через яких депутатів декларації залишаться закритими ще на рік

Стало відомо, через яких депутатів декларації залишаться закритими ще на рік

Рада опублікувала списки поіменного голосування за відповідну поправку.

У вівторок, 5 вересня, Верховна Рада України прийняла законопроєкт №9534 щодо повернення е-декларування в умовах воєнного стану. Водночас, голосів депутатів не вистачило, щоб затвердити поправку №371 для негайного відкриття декларацій посадових осіб – відповідний реєстр буде закритим ще протягом року в разі підписання документу президентом Володимиром Зеленським.

Згідно з даними ВР про поіменне голосування, розміщеними на офіційному веб-порталі, проти відкриття були двоє народних обранців – це Дмитро Микиша від партії "Слуга народу" та виключений зі складу цієї ж політичної сили Микола Тищенко.

Ще 29 присутніх утрималися від голосування за поправку. Це, зокрема, голова податкового комітету Данило Гетманцев від "Слуги народу" та нова депутатка в Раді Наталія Локтіонова.

Водночас, не голосували 87 народних обранців, серед яких Олександр Дубінський, Дмитро Разумков, Сергій Льовочкін, Антон Яценко, Григорій Мамка, Григорій Суркіс та інші.

Як помітили також у Центрі протидії корупції, ще 87 членів парламенту взагалі не з’явилися на засіданні, “тобто мали важливіші справи, ніж голосування за відновлення декларування”.

"Цікаво, що проти відкриття декларацій голосувало кілька фігурантів справ НАБУ. Зокрема, депутати Кузьміних та Юрченко, яких викрили на хабарництві. Більше того, не підтримали відкриття декларацій депутати, яких НАБУ і САП звинувачували в брехні в деклараціях: Волинець, Камельчук, Колісник та Шол. Депутатка від «слуг» Марченко, яку викрили на отриманні хабаря за внесення даних в систему «Шлях», була відсутня. Тобто у багатьох з них був прямий інтерес не голосувати за відкриття декларацій", – зазначили в ЦПК.

Експерти закликали президента Зеленського накласти вето на закон, який був підтриманий Радою. Там вважають, що в такому декларуванні немає жодного сенсу.

Рух "Чесно" склав інфографіку із відсотковим відображенням того, як представники різних фракцій голосували за публічне відкриття електронних декларацій, теж закликавши главу держави ветувати документ.

Електронне декларування для чиновників було скасовано навесні 2022 року через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Напередодні посли G7 привітали прогрес у відновленні декларування партій та депутатів в Україні, але відзначили важливість уникнення лазівок для орендованих активів та важливість обмежити кількість винятків для посадовців.

Про необхідність відновлення декларування статків чиновників читайте у статті глави "Центру протидії корупції" Віталія Шабуніна "91,7 % українців за відкриті декларації про «воєнні» доходи чиновників. Влада – проти".

Джерело матеріала
loader
loader