/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F67%2F963e9e73940b3c92578dc8c08ce5ba5f.jpg)
Як знизити стрес і тривожність у дітей перед школою за допомогою простої гри. Поради Світлани Ройз
Відома дитяча психологиня Світлана Ройз запропонувала батькам простий та ефективний спосіб знизити стрес і тривогу в дітей. З допомогою простої гри учням, які мають переживання перед школою, надається можливість розкрити позитивний і негативний сценарій обраної ситуації.
Деталями психологиня поділилася на своїй сторінці в Facebook, де розповіла, що грає в таку гру й зі своєю донькою. Правила підходять усім і вони дуже прості. Називається вона – "На щастя – На жаль".
Для початку обирається ситуація, яка турбує одного з учасників. Перший гравець каже "на жаль" і пропонує негативний сценарій розвитку події. Наступний гравець каже "на щастя" і описує позитивний сюжет проблеми, що турбує. І так по колу, допоки тема себе не вичерпає, розповідає фахівчиня.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F67%2F16272e719437d30d346b151d6b5b4664.jpg)
Завдяки простим словам школяр зможе побачити багатоваріантність розвитку ситуації, яка турбує, та не зациклюватися на негативному сценарії події.
Світлана Ройз на своєму прикладі поділилась своїм досвідом гри з донькою напередодні першого вересня, аби зменшити хвилювання дитини перед школою. Пропонуємо ознайомитись з ситуацією та розвитком сценарію.
Ситуація – завтра до школи.
На жаль – в школі діти всі забули один одного і не виявляли взагалі радості від зустрічі.
На щастя – ми швидко звикли один до одного і вже через годину разом спілкувались.
На жаль – уроки були не цікавими.
На щастя – наступного дня були інші.
За словами психологині, всі, хто грали в таку гру, повертаються до неї навіть наодинці. При відчутті тривоги проговорюють всередині різні варіанти "на щастя" і "на жаль", чим і допомагають собі стабілізувати стан.
"На жаль, ми не можемо бути готовими до всього. На щастя - життя у своїй непередбачуваності дарує нам багато несподіваних та радісних сюжетів. І на щастя, ми точно є один/одна в одних", – підсумувала консультантка з психології.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!

