Україна включила порти на Дунаї до гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine. Тепер поставки цим маршрутом включатимуть надання кукурудзи та пшениці країнам Африки та Азії, які мають проблеми з продовольчою безпекою.
Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів на засіданні 8 вересня, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Раніше гуманітарна програма зачіпала лише поставки зерновим коридором у Чорному морі, роботу якого тепер заблокувала Росія.
"Дунайські порти відтепер будуть залучені до надання гуманітарної допомоги у вигляді пшениці та кукурудзи країнам Африки та Азії... Допомога надаватиметься в рамках ініціативи президента України Володимира Зеленського Grain from Ukraine", – зазначив Шмигаль.
Нагадаємо, гуманітарна програма Grain from Ukraine передбачає, що Україна отримуватиме гроші за зерно, але країни, які його потребують, отримуватимуть продукцію безкоштовно. Платять за продовольство учасники продовольчої програми.
"Це наш внесок у світову продовольчу безпеку. Працюємо з ООН та іншими нашими партнерами, щоб повноцінно відновити аграрний експорт із України та розблокувати наші чорноморські порти", – додав прем'єр-міністр.
Хто потребує зерна з України
Проблеми з їжею у світі по регіонах можна побачити на карті. Червоним відзначені країни, які імпортують понад 75% їжі; помаранчевим та жовтим – 25-75%:
Тобто найсильніше продовольство необхідне країнам Північної Африки та Аравійського півострова. Також потреба у їжі велика у північно-західних країн Південної Америки та азіатських країн Тихоокеанського регіону. Серед ключових імпортерів продовольства є Китай.
Як повідомляв OBOZREVATEL, у BILD розсекретили листа генсека ООН Антоніу Гутерріша главі МЗС РФ Сергію Лаврову. Виявилося, що ООН веде переговори з Росією про можливе послаблення санкцій в обмін на зернову угоду.
По суті цього і вимагав Кремль, починаючи шантаж з експортом українського зерна. У МЗС України вже відреагували на ситуацію та назвали позицію ООН запрошенням Москви до нового шантажу.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!