Заволодіння аеропортом "Одеса". Суд призначив заставу в десятки мільйонів одному з учасників схеми: названо ім'я
Заволодіння аеропортом "Одеса". Суд призначив заставу в десятки мільйонів одному з учасників схеми: названо ім'я

Заволодіння аеропортом "Одеса". Суд призначив заставу в десятки мільйонів одному з учасників схеми: названо ім'я

Вищий антикорупційний суд обрав підозрюваному в незаконному заволодінні міжнародним аеропортом "Одеса" бізнесменові запобіжний захід – заставу в 120,78 млн грн. За даними антикорупціонерів, йдеться про колишнього народного депутата Алекса Боруховича (раніше – Олександра Грановського).

Про це повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП). Там зазначили, що на вказаного підозрюваного також покладено різні процесуальні обов'язки. Зокрема:

  • прибувати на першу вимогу до детективів, прокурора, суду;
  • не відлучатися з м. Одеси без дозволу детектива, прокурора або суду;
  • повідомляти детективів, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у справі та свідками;
  • здати на зберігання детективам НАБУ свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд в Україну;
  • носити електронний засіб контролю.

Як повідомили в Центрі протидії корупції, йдеться про цим підозрюваним є Алекса Борухович (раніше – Олександр Грановський). Він є:

  • ексдепутатом Верховної Ради (2002-2006) від СДПУ(о);
  • бізнес-партнером Бориса Кауфмана, з яким володіє Vertex Hotel Group, що управляє готелями в Одесі.

Раніше ж самого Кауфмана у цій же справі відправили до СІЗО з альтернативною заставою в 268,4 млн грн.

Деталі справи

Усього ж підозрюваних у справі про заволодіння міжнародним аеропортом "Одеса" та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності п'ятеро. Серед них:

  • колишній Одеський міський голова (не складно вирахувати, що йдеться про Олексія Костусєва, який був мером Одеси з 2010 по 2013 рік);
  • його заступник;
  • керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю;
  • два відомі в регіоні бізнесмени.

За даними слідства, у 2011 році підозрювані розробили та реалізували схему, в результаті якої аеропорт перейшов із власності територіальної громади у спільну власність міста й приватних інвесторів.

Схема заволодіння майном аеропорту "Одеса"

Надалі місто втратило будь-який контроль над аеропортом і не отримувало від його діяльності жодного прибутку. Натомість зловмисники роками привласнювали дохід. Щоб унеможливити повернення аеропорту у власність Одеси, усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який не погашали взагалі.

Внаслідок цього місцевий бюджет зазнав збитків на загальну суму понад 2,5 млрд грн, частина з яких (118 млн грн) – це вартість аеропорту, а інша – незаконно привласнений прибуток.

Примітно, що отримане у спільне користування майно аеропорту не підлягало приватизації, оскільки мало загальнодержавне значення, забезпечувало виконання функцій прикордонного і митного контролю. Ба більше, 535 одиниць основних засобів із 2488 переданих були аеродромними об’єктами, що забезпечують безпеку польотів – і не могли бути відчуженими в принципі.

Фігурантам справи оголосили підозру за ч. 5 ст. 191 КК України, колишньому міському голові Одеси додатково інкриміновано ч. 2 ст. 366 КК України. Їм загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше стало відомо, що аграрний академік в Україні виявився таємним землевласником. На пов'язану компанію він оформив автопарк і тисячі земельних ділянок.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Чи не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader