Справа ПриватБанку: суддя ВАКС відмовився арештувати активи Коломойського на 3 млрд грн – ЦПК
Справа ПриватБанку: суддя ВАКС відмовився арештувати активи Коломойського на 3 млрд грн – ЦПК

Справа ПриватБанку: суддя ВАКС відмовився арештувати активи Коломойського на 3 млрд грн – ЦПК

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) України відмовився заарештовувати активи бізнесмена Ігоря Коломойського на 3 млрд грн. Рішення ухвалив суддя Олег Ткаченко, він відмовився розглядати відповідне клопотання НАБУ.

Про це повідомив Центр протидії корупції (ЦПК). Зазначається, що суддя Ткаченко аргументував свою відмову "особливістю перебігу термінів розслідування на час воєнного стану".

Без арешту залишилися активи вартістю понад 3 млрд. грн. До них входять близько 1000 об'єктів нерухомого майна та понад 1600 транспортних засобів та судів, а також доли у статутних капіталах 307 юросіб.

У ЦПК наголошують, що останнім часом суддя вже двічі ухвалював рішення у справах, пов'язаних з Коломойським, використовуючи аргумент, що терміни розслідування у справі нібито вже завершилися. Йдеться про такі випадки:

  • 9 вересня Ткаченко відпустив без запобіжного заходу Ярослава Лугового – одного з фігурантів справи Коломойського;
  • 21 вересня він не став розглядати клопотання про запобіжний захід щодо Тетяни Якименко (також підозрюючи у цій справі) і закрив провадження.

Ба більше, за даними ЦПК, між цими датами Ткаченко подав до ВРП та Генпрокурора повідомлення про втручання у його діяльність. "На нашу думку, такі висновки судді помилкові та спрямовані лише на те, щоб знищити справу", – зазначають активісти.

Активи Коломойського раніше були тимчасово заарештовані НАБУ та САП – на 48 годин. У цей термін ВАКС мав ухвалити остаточне рішення. Але справа була на розгляді Ткаченка понад 10 днів.

НАБУ та САП тимчасово заарештували активи Коломойського, але далі справа не пішла

Нагадаємо, колишнього бенефіціара ПриватБанку підозрюють у заволодінні коштами банку на більш ніж 9,2 млрд грн. За даними слідства, план було розроблено у січні-березні 2015 року. "Для цього банк штучно зобов'язали виплатити підконтрольній компанії понад 9,2 млрд грн під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю", – повідомляли НАБУ.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше адвокати Коломойського, якому 2 вересня Шевченківський суд Києва обрав запобіжний захід на 2 місяці з альтернативою у вигляді застави понад 509 млн грн, заявили, що вносити її не будуть. Пізніше заставу збільшили до 3,89 млрд. дол.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader