Як і коли правильно обрізати смородину восени
Як і коли правильно обрізати смородину восени

Як і коли правильно обрізати смородину восени

Обрізка допомагає зробити кущ компактним, а ще підвищує врожайність та полегшує догляд за ним. Як же правильно обрізати смородину восени, пише 24 Канал.

Як обрізати чорну смородину

Садівники виділяють кілька простих правил, яких слід дотримуватися під час обрізки чорної смородини восени. Зокрема:

  • робіть це, коли листя вже опало, однак, до настання заморозків і випадіння снігу;
  • не обламуйте руками;
  • почніть з видалення старих, хворих або пошкоджених гілок за допомогою секатора;
  • видаліть гілки, які перетинаються. Це запобігає тертю, розповсюдженню хвороб та забезпечує кращу циркуляцію повітря;
  • не залишайте й ті частини, які лежать на землі.Втім, не обов'язково їх одразу обрізати. Можна присипати відростки землею, щоб вони укорінилися до наступного сезону;
  • оберіть декілька найсильніших та найздоровіших гілок для збереження. Зріжте їх на висоту 20 сантиметрів від землі. Це стимулює ріст нових гілок та збільшує врожайність;
  • після обрізки рекомендують підживлювати рослину органічним добривом. Це допоможе їй відновитися та підготуватися до зими;
  • пам'ятайте про правильне поливання та видалення бур'янів навколо смородини. Адже це також сприятиме її здоровому зростанню та врожайності.

Як обрізати смородину / Shutterstock

Правила обрізання білої та червоної смородини

Обрізка червоної і білої смородини має деякі відмінності від чорної. Річ у тім, що ці кущі обростають повільніше, дають менше прикореневої порослі, тож формуються легше. Деякі сорти взагалі не потребують щорічної обрізки, достатньо робити це через сезон.

Окрім того, важливо знати, що в червоної і білої смородини дають плоди саме букетні гілки й укорочені річні прирости. Перед обрізанням уважно огляньте кущ. Пам'ятайте, що має самостійно скинути листя. Приберіть його від коренів.

Гілки цих видів смородини можуть давати плоди до 8 років поспіль. Однак, варто позбавлятися від тонкої і не визрілої прикореневої порослі, видаляти хворі та уражені шкідниками гілки.

До речі, молодих пагонів залишайте рівно стільки, скільки гілок плануєте видалити наступного року. Тобто спершу формуйте гілці заміну, а лише потім позбавляйтеся від неї.

Теги за темою
Стиль життя
Джерело матеріала
loader
loader