Дослідивши мікробіом нашого кишечника, міжнародна група вчених змогла зробити відкриття, пов'язане з болісним захворюванням, а також виділити корисних мешканців нашого організму для використання в медицині.
Усередині кожного з нас є ціле місто крихітних організмів, зокрема бактерій, які називають наш кишечник своїм домом. Вважається, що цей внутрішній світ, відомий як мікробіом кишківника, містить підказки, які можуть допомогти в боротьбі з різними захворюваннями. Деякі вчені навіть вважають, що він може відігравати певну роль у розвитку таких захворювань, як рак, діабет і розсіяний склероз. Нещодавно вчені з'ясували, як саме ми може використовувати його потенціал, пише New Atlas.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Група дослідників з Гудзонського інституту медичних досліджень, Інституту системної біології (США) та Університету Монаша (Австралія) зробила приголомшливе відкриття. Вони розробили метод, що дає змогу з'ясувати, які з цих бактерій відіграють ключову роль у нашому здоров'ї і як вони взаємодіють одна з одною.
Уявіть собі жваве місто, в якому всі жителі залежать один від одного. Семюел Форстер, доцент Гудзонівського інституту, описує наш кишечник приблизно так само. "У нашому кишечнику мешкає близько 1 000 різних видів бактерій. Уявіть собі, що це галасливе місто з більш ніж трильйоном жителів, де всі працюють разом, обмінюючись ресурсами в ім'я спільного блага і процвітання", — сказав він.
Команда не обмежилася вивченням цієї величезної спільноти. Вони також розробили комп'ютерний метод, що дає змогу зрозуміти, як ці крихітні організми впливають на наше здоров'я загалом. Цей новий метод, за словами Форстера, може стати основою для розроблення методів лікування, спрямованих на зміну цих бактеріальних спільнот з метою поліпшення здоров'я.
Ось що цікавого вони виявили: ви, можливо, чули про хворобу Крона — серйозний розлад травлення. Команда дослідників виявила в ній щось нове. Всупереч раніше існуючим уявленням, хвороба Крона, мабуть, пов'язана зі зменшенням кількості бактерій, які утилізують сполуку, звану сірководнем, а не виробляють її.
Ці результати привернули увагу BiomeBank, біотехнологічної компанії, розташованої в Аделаїді. Вони мають намір вивчити можливості використання отриманих даних для розроблення нових методів лікування і профілактики захворювань шляхом точного налаштування бактеріальних спільнот у нашому кишечнику.
Ванесса Марселіно, одна з авторів дослідження, вважає, що такий комп'ютерний підхід є великим досягненням. "Цей метод дає нам змогу побачити основні взаємодії між бактеріями та знайти способи цілеспрямованої зміни бактеріального співтовариства для поліпшення стану здоров'я", — поділилася вона.
У співпраці з BiomeBank дослідницька група вже працює над тим, щоб втілити отримані результати в реальні додатки. Команда сподівається надати нові інноваційні способи лікування та профілактики різноманітних захворювань шляхом розуміння та використання можливостей мікробіома нашого кишківника.
По суті, цікавий висновок із цього дослідження полягає в тому, що, занурюючись у глибини нашого внутрішнього всесвіту, ми відкриваємо двері для інноваційних рішень у сфері охорони здоров'я. І хоча нам належить ще багато чого відкрити, цей шлях виглядає багатообіцяючим і має майже нескінченний потенціал.
Раніше Фокус писав про те, що сучасна людина розгубила майже весь мікробіом, пов'язаний з приматами. Дослідники виявили велику втрату видів бактерій, які все ще присутні у наших далеких предків.
Також Фокус писав про те, що вчені виявили всередині нашого мікробіома джерело важкого перебігу COVID-19. Провівши нове дослідження, вчені підтвердили вже наявні підозри щодо зв'язку організмів, що живуть усередині нас, і важкого перебігу захворювання у деяких людей.
Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.