Данілов пояснив тезу "воювати доведеться усім"
Данілов пояснив тезу "воювати доведеться усім"

Данілов пояснив тезу "воювати доведеться усім"

В Україні триває загальна мобілізація.

Останнім часом в інформаційному просторі активно шириться теза про те, що "воювати доведеться всім". Не дивно, бо ми живемо в доволі складному світі, коли маємо захищати свою країну, маючи божевільного сусіда.

Про це секретар РНБО Олексій Данілов сказав в інтерв'ю виданню LIGA.net.

Данілов запевняє: навіть коли відбудеться фрагментація Росії, ми маємо бути готові. А фрагментація Росії відбудеться обов'язково за нашого життя.

Уявлення про "окопи та першу лінію" дещо скривлене

Напередодні у Мережі активно обговорювали слова ексміністра оборони Британії Бена Воллеса у The Telegraph середній вік бійців на фронті, який становить понад 40 років. Політик запропонував переоцінити масштаби мобілізації України. Коментуючи цей вислів, Данілов акцентував, що у нас мобілізація почалася 24 лютого 2022 року і жодного дня не припинялася. Ми цього не приховуємо, на відміну від Росії.

В цьому контексті питання вікового цензу слід правильно розглядати. Секретар РНБО говорить, що сприйняття війну крізь призму лиш окопів та першої лінії – це уявлення про минуле.

"Якщо у нас не буде сучасних засобів ураження, допомоги наших партнерів, то триматись лише коштом лінії фронту буде дуже-дуже складно. Тому ми отримуємо ATACMS, SCALP тощо, які в сучасній війні набагато ефективніші. Коли ви користуєтесь сучасною зброєю – вік не має значення. Уявлення, що в ЗСУ всі мають бути молоді – трошки скривлене", – каже Данілов.

Сьогодні на розгляді перебуває закон, який знижує мобілізаційний вік з 27 до 25 років. Президент Володимир Зеленський не поспішає його підписувати, хоча Генштаб наполягає, що що потрібно мати змогу мобілізувати більше людей. За словами Данілова, це дуже чутливе й складне питання, коли треба своїм рішенням прийняти відповідальність, що люди молодшого віку мають йти на фронт. 

Наше завдання зараз, наголошує посадовець, спробувати вирішити декілька проблем:

  • максимально посилити ППО для захисту населення та об'єктів критичної інфраструктури;
  • отримати сучасне озброєння. F-16, що допоможе захистити наших військових;
  • сучасні засоби ураження, тому що, наприклад, після перших випадків знищення військових гелікоптерів РФ вдвічі-втричі зменшилася кількість польотів.

Усе вищеперелічене, як відомо, це життя наших хлопців та дівчат.

Не усі можуть навчитися вбивати

Як наголосив секретар РНБО, не можна стверджувати, що всі мають йти й воювати. Вбивати людей – це дуже складна річ. Звісно, є певні люди, які готові йти на це, і мова тут не про вік, а про внутрішній стан. Поруч із ними є люди, яких можна підготувати на найвищому рівні, але вони не підуть.

"У нас є спрощення у суспільства: якщо люди відправились на навчання, значить, вони мають бути штурмовиками. У житті воно трошечки по-іншому влаштоване. В кожного свій внутрішній світ. Господь так зробив, що у людини є страх. Але захищатися мають всі. Мати навички захисту, перш за все – себе", – підсумував Олексій Данілов.

Раніше нардеп Роман Костенко пояснив, чи очікувати змін у мобілізації після слів Залужного про те, що Україна має збільшувати резерви і розширити категорію громадян, які можуть бути призвані по мобілізації.

Джерело матеріала
loader
loader