Прослуховування музики під час тренування не тільки позбавляє від нудьги, піднімає настрій, але й упливає на ефективність занять спортом.
Тренерка Джейслін Каур виокремила сім переваг тренування під музику.
Як музика впливає на тіло
Перше. Синхронізує рухи тіла з ритмом. Каур переконує, що привчання тіла до певного ритму підвищує витривалість і загальну продуктивність. Тренування стає не просто фізичним зусиллям, а ритмічним танцем тіла.
Друге. Відволікає увагу від фізичного дискомфорту і втоми.
Музика робити найскладніші і найважчі вправи менш важкими. Цей відволікаючий ефект, зазначає Джейслін Каур, дозволяє витримувати більш інтенсивні навантаження, перетворюючи потенційно виснажливе тренування на приємний досвід.
Як музика впливає на мозок
Наш мозок реагує на музику вивільненням дофаміну, нейромедіатора, що викликає задоволення. Отже, по-третє, це створює відчуття задоволення та винагороди, зменшуючи втому. Тренування стає веселим заходом і спонукає долати всі виклики.
Четверте. Позитивні емоції, викликані музикою, підвищують віру в себе та впевненість Емоційний зв’язок із музикою перетворює вправи з рутинного завдання на глибоко особисту та мотивуючу подорож.
– Коли обрана мелодіяя викликає емоційний резонанс, це посилює мотивацію та рішучість, – зазначає тренерка.
П’яте. Покращує концентрацію. Очікування кожної наступної зміни ритму вимагає концентрації уваги. Це забезпечує точні рухи та координацію. Тобто, тренування тіла поєднується з тренуванням мозку.
Як музика впливає на результативність тренувань
Шостий аспект – музика має дивовижну здатність зменшувати сприйняте навантаження. Коли люди відчувають, що їхнє тренування не дуже напружене, то можуть займатися довше і з вищою інтенсивністю.
І, нарешті, сьоме – музика створює індивідуальну атмосферу.
Кожна людина має унікальні музичні вподобання, і обрана для кожного конкретного тренування музика створює індивідуальну атмосферу.
Більше того, можна підбирати музичний супровід не лише відповідно до власних смаків, а й до поставлених фітнес-цілей.
Джерело: