Наперекір серйозним травмам: учені створили матеріал для зрощування важких переломів
Наперекір серйозним травмам: учені створили матеріал для зрощування важких переломів

Наперекір серйозним травмам: учені створили матеріал для зрощування важких переломів

Новий матеріал дає змогу за допомогою абсолютно нескладної процедури і 3D-друку відновлювати кістки за допомогою кісткового мозку самого пацієнта.

У рамках спільного дослідницького проєкту SCABAEGO, що фінансується урядом Німеччини, розроблено новий композитний матеріал, що імплантується. Цей інноваційний матеріал призначений для лікування важких переломів кісток, пише New Atlas.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Процес відновлення за допомогою матеріалу не надто складний і включає в себе комп'ютерну томографію ділянки перелому, потім на основі цих даних створюється індивідуальний 3D-віддрукований каркас із композиту. За словами авторів, цей каркас, після хірургічного втручання в місце перелому, заповнюється власним кістковим мозком пацієнта, що сприяє швидкому загоєнню.

Композит являє собою суміш біоактивного скла і біорозкладного полімеру — полікапролактону, який підвищує його структурну міцність. Біоактивне скло, що входить до складу композиту, не тільки пригнічує ріст бактерій, створюючи лужне середовище, а й перетворюється на гідроксилапатит — кісткоподібну сполуку, під час контакту з рідинами організму.

3D-друк нового каркаса для зрощування кісток
Фото: BellaSeno

Доктор Тобіас Гроснер, хірург-травматолог і керівник відділення експериментальної травматології в клініці Гейдельберзького університету, пояснює, що скаффолд буде розкладатися і перетворюватися на кістку протягом шести-семи років. Наразі технологія проходить доклінічні випробування, під час яких постійно вносять зміни в рецептуру композиту з метою оптимізації вмісту біоактивного скла і збереження міцності.

Раніше Фокус писав про те, що біонічна рука українського виробництва увійшла до рейтингу найкращих винаходів Time. Робот-протез українського стартапу Esper Bionics потрапив на обкладинку американського журналу. У рейтингу продукт компанії з'явився в категорії "Доступність".

Також Фокус писав про те, що вчені створили роботизовану руку, яка може визначати предмети за їхньою формою. Визначаючи форму предмета, який він захоплює, роботизована рука може більш дбайливо поводитися з крихкими предметами.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.

Теги за темою
Здоров'я дослідження наука
Джерело матеріала
loader
loader