"Російські удари призводять до інцидентів на території НАТО": в Румунії закликали Альянс вживати заходів
"Російські удари призводять до інцидентів на території НАТО": в Румунії закликали Альянс вживати заходів

"Російські удари призводять до інцидентів на території НАТО": в Румунії закликали Альянс вживати заходів

У Румунії заявили, що російські удари по українських портах у Чорному морі та на Дунаї призводять до "інцидентів" на румунській території. Тож Румунія як член НАТО закликала Північноатлантичний альянс вживати заходів для протидії агресору.

Зокрема, Румунія пропонує посилювати повітряне патрулювання та розгортати радари: це покаже Кремлю, що Чорне море стратегічно важливе для НАТО. Про це заявила міністр закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску у Брюселі, де 28 листопада стартувала дводенна зустріч глав зовнішньополітичних відомств країн-членів Альянсу, пише "Укрінформ".

"Для нас дуже важливо підкреслити той факт, що російські напади на порти в Чорному морі та на Дунаї призводять до інцидентів на румунській території, на території країни-члена. Ось чому дуже важливо продовжувати заходи в цьому відношенні. Ми дуже вдячні нашим партнерам за заходи, які вживаються НАТО і окремими членами Альянсу", – наголосила Одобеску.

Пані міністр підкреслила, що  "для Румунії також дуже важливо в цьому контексті посилювати повітряне патрулювання, розгортання радарів". Такі кроки, впевнена вона, надішлють чіткий меседж Кремлю.

"Це демонструє солідарність і посилає потужний сигнал Російській Федерації про те, що Чорне море є стратегічно важливим для НАТО", – додала вона.

Окрім того очільниця зовнішньополітичного відоства Румунії нагадала, що нещодавно у Румунії розпочав роботу центр підготовки пілотів для винищувачів F-16.

"Це – міцне партнерство, трансатлантичне партнерство, побудоване завдяки цінному внеску Данії, Нідерландів і США, ще більше посилює наші зобов'язання щодо підтримки України", – зазначала вона.

Також у своїй заяві Одобеску зазначила, що у Румунії занепокоєні тим, що не забаром Росія відновить атаки на енергосистему України. Відтак, на її переконання, вкрай важливо, аби партнери надавали українській енергетиці всебічну підтримку.

"Ми обговорюємо деталі відповідно до інформації, наданої міністром Кулебою, про потреби енергетичного сектору в Україні та спільну відповідальність країн регіону, всіх країн, за продовження підтримки України… Це означає забезпечення енергією, забезпечення генераторами, всіма необхідними речами для того, щоб пережити зиму", – зазначила пані міністр.

Дводенна зустріч глав МЗС країн-членів НАТО стартувала у столиці Бельгії у вівторок, 28 листопада. Очікується, що учасники засідання знову підтвердять довгострокову підтримку України.

А у середу, 29 листопада, міністри закордонних справ вперше зустрінуться у рамках засідання Ради Україна-НАТО. До початку заходу зі спільною заявою мають виступити глава МЗС України Дмитро Кулеба та генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Під час спільної з держсекретарем США Ентоні Блінкеном заяви перед початком зустрічі очільник Альянсу наголосив, що Європа і Канада надають майже 50% військової підтримки Україні. Також він підкреслив, що агресія Росії триває, тож дуже важливо, аби партнери не припиняли й не зменшували обсяги допомоги.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader