Учені вважають, що одного разу вони зможуть передбачати, як атмосферні умови впливають на пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, і попереджати про наближення небезпечної погоди. Йдеться навіть про створення нової наукової галузі під назвою кардіометеорологія.
Чому це важливо
На думку вчених із Центру серця і судин Угорського університету Земмельвейса, важливість цієї галузі, ймовірно, зростатиме, оскільки зміна клімату призводить до більш екстремальних погодних умов у багатьох частинах світу.
Вони відстежували госпіталізацію пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями в різних атмосферних умовах і виявили, що діабетики особливо страждають від різких перепадів температури і підвищених концентрацій озону.
Як проходило дослідження
У дослідженні взяли участь 7 230 пацієнтів, госпіталізованих із гострими серцево-судинними захворюваннями за п’ятирічний період.
Під час експерименту було вивчено їхні демографічні дані, а також взаємозв’язок між метеорологічними умовами і такими факторами, як гіпертонія, гіперліпідемія і діабет.
Кардіологічна система оповіщення
Автори дослідження в кінцевому підсумку сподіваються, що зможуть створити Кардіометеорологічну систему сповіщення, яка прогнозуватиме небезпечні періоди для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями.