Чимало акушерів-гінекологів висловлюють застереження щодо відвідування лазні під час вагітності. Факти ICTV дізнавались в Ольги Роговець, чи можна ходити вагітним в лазню і за яких умов.
Чи небезпечна баня під час вагітності
– Не варто ходити в лазню в першому триместрі навіть жінкам, які раніше робили це щотижня, адже саме в цей період формується плацента і відбувається формування всіх органів дитини, – радить лікарка.
За її словами, додаткові фізичні та теплові навантаження на ранніх термінах вагітності можуть спровокувати запаморочення, головний біль, підвищення тиску, токсикозу, загрозу переривання вагітності та навіть призвести до викидня.
Хоча у другому і третьому триместрі за відмінного самопочуття відвідування бані навпаки може посилити імунітет та позитивно вплинути на серцево-судинну і дихальну системи.
– Для жінки, яка раніше відвідувала лазню регулярно, лазня – чудове загартування і підготовка до пологів. Однак все одно треба завчасно звернутися до свого акушер-гінеколога щодо отримання відповідних рекомендацій, – каже Ольга Роговець.
Крім того, баня допоможе зменшити набряки, висипи та головні болі. А при варикозному розширенні вен лазня навпаки рекомендується як ефективний засіб покращення кровообігу.
Кому і коли варто уникати бані
Лікарка не радить ходити в лазню, якщо вагітна страждає на підвищений артеріальний тиск або токсикоз – висока температура може спровокувати блювоту та втому.
Умови відвідування бані під час вагітності
- Не частіше, ніж раз на тиждень.
- Температура не повинна перевищувати 85°С.
- Перебувати у парильні не більше 7 хвилин.
- Пити достатню кількість рідини (води чи трав’яних настоїв).
- Після процедури охолоджуватися прохолодною водою.
- Слухати своє тіло та реагувати на будь-які дискомфортні відчуття.
– В жодному разі під час вагітності не можна користуватися віником в області поперека або живота, – застерігає гінекологиня.
Дотримання цих простих правил додасть гарного настрою та гарантує безпечне відвідування лазні під час вагітності.