Ситуація на сході України залишається складною; Зеленський повідомив, що взяв участь в церемонії інавгурації нового президента Аргентини Хав’єра Мілея. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Ситуація на сході України залишається складною, ворог наступає по всій лінії фронту, заявив Командувач Сухопутних військ Збройних сил Олександр Сирський. Він повідомив, що разом з командирами, які тримають оборону на Східному напрямку, було детально проаналізували обстановку та розглянуто варіанти подальших дій.
Головнокомандувач ЗС Швеції генерал Мікаель Бюден відвідав бійців 45 окремої артилерійської бригади на східному напрямку. Генерал поспілкувався з артилеристами та піхотинцями, які проходили навчання у Швеції та зараз працюють на шведській техніці, зокрема на артилерійських установках Archer і бойових машинах піхоти Stridsfordon 90.
Аргентинський економіст-лібертаріанець Хав’єр Мілей у Буенос-Айресі склав присягу як президент. Колишній телеведучий Хав’єр Мілей, якому наразі що 53 роки і який прославився нецензурними тирадами на адресу конкурентів, Китаю та Папи Римського, виграв вибори в Альберто Фернандеса, який залишив свою посаду.
Президент України Володимир Зеленський узяв участь у церемонії передачі президентських повноважень та вступу на посаду новообраного президента Аргентинської Республіки Хав’єра Мілея. Він побажав Мілею та всьому аргентинському народу здивувати світ своїми успіхами.
Під час зустрічі з президентом Парагваю Сантьяго Пеньєю Зеленський подякував цій країні за рішучу підтримку України в межах міжнародних організацій. Лідери також обмінялися думками щодо можливостей поглиблення торговельно-економічної співпраці. Під час зустрічі з президентом Уругваю Луїсом Лакальє Поу український президент подякував за позицію Уругваю в межах Міжнародної морської організації на підтримку резолюції щодо впливу російського вторгнення в Україну на міжнародне судноплавство, ухваленої в грудні. З президентом Еквадору Даніелем Нобоа Зеленський обговорив можливості розвитку двосторонньої співпраці України та Еквадору: у безпековій сфері, діджиталізації, торгівлі сільськогосподарською продукцією.
До Польщі залізницею прибула партія вантажівок. У Укрзалізниці пояснили, що далі вантажівки попрямують автошляхом до пункту призначення і зазначили, що наступні відправлення планується зробити регулярними та задіяти в перевезеннях більше модернізованих платформ.
Тим часом, ситуація на кордоні України з Польщею практично не змінюється. У чергах на чотирьох напрямках знаходяться майже 3,5 тисячі вантажівок. Як і раніше блокуються пункти пропуску Рава-Руська – Гребенне, Ягодин – Дорогуськ, Краківець – Корчова, Шегині – Медика.
Словацькі перевізники оголосили про продовження блокади кордону з Україною на переході Вишнє Німецьке – Ужгород. Блокада кордону розпочнеться в понеділок, 11 грудня, о 15:00 і триватиме до тих пір, “поки не будуть задоволені вимоги перевізників”. Кордон заблокують для вантажних перевезень, пасажирський рух обмежувати не будуть.
Лідери Венесуели й Гаяни погодилися зустрітися у четвер, 14 грудня, за посередництва Спільноти країн Латинської Америки й Карибського басейну (CELAC). На зустрічі будуть говорити про територіальні претензії Венесуели до Гаяни. На переговори також запросили президента Бразилії, який очолює економічний блок латиноамериканських країн МЕРКОСУР. Пропозиція МЕРСОКУР полягає у мирній домовленості за посередництва CELAC.
Спецоперація з порятунку громадян України із Сектору Газа успішно завершена. Здійснена ГУР та МЗС України за дорученням президента Владимира Зеленського евакуаційна місія відбувалась у декілька етапів.У підсумку із небезпечної зони вдалось вивезти 315 людей.
Австрія стала самою щасливою країною у Євросоюзі у 2023 році. Польща, Фінляндія та Румунія посіли друге місце. Останнє місце дісталося Болгарії. Євростат, який досліджував рівень щастя в ЄС, заявив, що його дослідження має на меті “зафіксувати тенденції суб’єктивного благополуччя європейських громадян”, зазначивши, що “громадяни ЄС, як правило, цілком задоволені своїм життям в цілому.