Рада збирається нашвидкоруч призначити членів Рахункової палати, в G7 застерігають
Рада збирається нашвидкоруч призначити членів Рахункової палати, в G7 застерігають

Рада збирається нашвидкоруч призначити членів Рахункової палати, в G7 застерігають

Рада збирається нашвидкоруч призначити членів Рахункової палати, в G7 застерігають

Партнери нагадали, що початково парламент має затвердити реформу органу.

Посли Великої сімки в України висловили занепокоєння намірами Верховної Ради України призначити цього тижня чотирьох членів Рахункової палати до прийняття закону про зміну процедури відбору на ці посади.

«Посли G7 стурбовані повідомленнями, що цього тижня Рада поспішає з чотирма новими призначеннями до Рахункової палати України до завершення реформи Рахункової палати. До ухвалення закону про реформу ці призначення підірвали б довіру до інституції, що відповідає за нагляд за міжнародною допомогою», - йдеться у повідомленні.

Народний депутат Ярослав Железняк у свою чергу зазначив, що  членами Рахункової палати України планують призначити колишню голову Антимонопольного комітету УкраїниОльгу Піщанську, радника заступника голови ОП Олексія Кулеби Олексія Рябикіна та головного бухгалтера ДБР Єлизавету Пушко.

Зазначимо, що на початку грудня посли G7 наголосили, що призначення нового керівництва Рахункової палати має відбуватися лише після ухвалення реформи, що забезпечить прозорий і заснований на заслугах конкурс з належною перевіркою кандидатів.

Зазначимо, що Рахункова палата складається з тринадцяти членів, із яких на разі є лише сім. Також орган немає затвердженого керівника після звільнення у квітні Валерія Пацкана. У вересні депутати Верховної Ради України провалили призначення членів Рахункової палати – тоді жоден із кандидатів не набрав навіть більше 51 голоса.

В системі органів державної влади Рахункова палата посідає особливо важливе місце і мала б бути реально ефективною. Але чомусь його сприймають лише як "васала" Верховної Ради України.  Де розпочинаються і де закінчуються повноваження та взаємовплив одного органу на інший і, головне — чи є ця взаємодія ефективною? Про це в статті "Рахункова палата. Як "васалу" Верховної Ради стати самодостатньою інституцією" писала  аналітикиня Центру спільних дій Юлія Пʼєцко.

Водночас, як писав для ZN.UA Юрій Ніколов, отримавши свого керівника Рахункової палати, офіс президента остаточно закріпить перевагу Банкової у розподілі повноважень між гілками влади та «ручного» контролю за бюджетними коштами. Детальніше про це читайте  у тексті «Оборонний інтерес, або Навіщо Банковій Рахункова палата».

Джерело матеріала
loader
loader