Про це Укрінформу повідомили в пресслужбі Укрексімбанку.
Сума угоди становить 10 млн євро терміном на 5 років. До співфінансування долучилися також Європейський інвестиційний банк і Європейський банк реконструкції та розвитку.
В Укрексімбанкупідкреслили, що це найбільше внутрішнє запозичення, залучене муніципалітетами від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
«Фінансового ресурсу, який є у громад, недостатньо для того, щоб забезпечити всі потреби для відновлення і модернізації критичної інфраструктури, яка потрібна вже сьогодні, тому що від цього залежить готовність українців повернутися додому, і, відповідно, як скоро почнеться перезапуск економічної активності у громаді”, - вважає член правління Укрексімбанку Михайло Медко.
За його словами, залучення коштів у банків та міжнародних фінансових організацій вже неодноразово підтверджувало свою ефективність.
“У нас є реалізовані цього року проєкти як з великими, так і з малими громадами, але це перша угода, що фінансується одночасно з ЄІБ та спільно Банком і ЄБРР», — прокоментував Медко.
Міський голова Луцька Ігор Поліщук відмітив важливість такої співпраці у важливих для громади проєктах.
“Навіть під час війни, ми продовжуємо реалізовувати проєкти, які впливають на життя людей та задовольняють їх комунальні і побутові потреби. Зношена мережа та старе обладнання залишається багаторічною та нагальною проблемою, мабуть, для більшості громад України. Втім, я дуже радий, що ми рухаємося вперед та поступово відновлюємо і модернізуємо нашу інфраструктуру», - зазначив Поліщук.
У місцевому КП «Луцькводоканал» запевняють, що реалізація профінансованих проєктів покращить якість питної води, що постачається населенню до європейських стандартів та зменшить забруднення басейну річки Стир.
Як повідомлялося, у червні 2023 року АТ «Укрексімбанк» і Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підписали кредитну угоду на суму 50 мільйонів євро з метою забезпечення безперервного доступу до фінансування для підприємств та муніципалітетів, які постраждали від війни.