У нещодавньому опитуванні з'ясувалося, що 57% людей є любителями подрімати навіть після дзвінка будильника, але експерти вважають, що це згубно і не очевидно позначається на нашому здоров'ї.
Під час недавнього дослідження звичок, пов'язаних зі сном, експерти розповіли про поширену практику "подрімати". Після опитування 3 000 осіб з'ясувалося, що більшість із нас винні в тому, що намагаються вкрасти кілька зайвих хвилин сну вранці. Однак ця звичка може принести більше шкоди, ніж користі, пише Happy Beds.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Насамперед ідеться про порушення природних циклів сну, відомих як циркадні ритми. Наш організм влаштований так, щоб прокидатися з появою світла, але за відсутності ранкового сонця, особливо в зимові місяці, дуже спокусливо "подрімати" і продовжити свій безтурботний відпочинок. Однак кожна подібна дія може занурити нас у глибокий сон, унаслідок чого ми почуватимемося млявими й дезорієнтованими, коли нарешті встанемо. Цей стан, відомий як інерція сну, поряд із хронічною втомою і порушенням режиму сну, є справжньою проблемою для нашої повсякденної діяльності та загального самопочуття.
Цікаво, що 57% респондентів щодня вважають за краще подрімати перед пробудженням, причому значна частина з них робить це по кілька разів щоранку. Ця звичка пов'язана з постійним відчуттям втоми, яке контрастує з бадьорим станом, який часто відчувають ті, хто прокидається природним чином із настанням світлого часу доби.
У відповідь на ці висновки експерти зі сну запропонували практичні стратегії боротьби зі звичкою прокидатися. Серед них — встановлення одного будильника з м'яким звуком, розміщення його в іншому кінці кімнати, щоб змусити людину рухатися, і негайне ввімкнення світла, щоб дати мозку сигнал про те, що час прокидатися. Підкреслюючи важливість дотримання реалістичного часу пробудження, експерти також радять поекспериментувати з режимом без дрімоти, щоб зрозуміти його переваги.
Це опитування, що стосується наших ранкових звичок, не тільки проливає світло на підводні камені принади подрімати вранці, а й пропонує шлях до поліпшення сну і бадьорості. Отримані дані опитування і подальші поради слугують своєчасним нагадуванням про важливість підтримання здорового режиму сну, особливо в післясвятковий період і в міру того, як ми вступаємо в темніші місяці року.
Раніше Фокус писав про способи поліпшення якості сну. Одне з цікавих відкриттів — потенційна користь від сну у вихідні дні.
Так само Фокус раніше писав про причини людської дратівливості. Останні дані досліджень показують, що нестача сну або його низька якість можуть істотно впливати на настрій і психічне здоров'я.
Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.