У Верховній Раді станом на ранок вівторка зареєстровано п’ять версій законопроєкту щодо мобілізації — один з документів від Кабміну, чотири — альтернативних.
Про це повідомив народний депутат від Голосу Ярослав Железняк у Telegram.
Строк подання альтернативних законопроєктів вже закінчився, тому, ймовірно, це весь перелік. За регламентом, сьогодні можна в профільному комітеті починати розглядати законопроєкти.
За словами Ярослава Железняка, зараз проходить закрите обговорення законопроєкту у спікера Ради Руслана Стефанчука з фракціями.
Фото: Ярослав Железняк
Нардеп від Євросолідарності Олексій Гончаренко опублікував фото із засідання комітету з нацбезпеки.
Згодом Ярослав Железняк розповів, що комітет Ради з питань оборони вже 1,5 години обговорює законопроєкт № 10062 (щодо реєстру військового обліку). І виглядає так, що це ще довго буде, говорить нардеп.
Згідно з порядком денним комітету, третім стоїть № 10378 та чотири альтернативних йому.
— Досі рішення незрозуміле. Але дуже ймовірно, що сьогодні рішення щодо суті і подальшої долі законопроєкту можуть взагалі не ухвалити, — припустив Железняк.
Не буде мобілізації жінок
Напередодні заступник голови парламентського комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв (фракція Слуга народу) в ефірі Єдиних новин зауважив, що в урядовому законопроєкті про мобілізацію № 10378 не буде положення про призов жінок.
— Я точно можу сказати, що не буде якоїсь лотереї, про яку говорили деякі політики у своїх соціальних мережах. Не буде точно мобілізації жінок. Не буде майнового цензу, — наголосив Чернєв.
Також у законопроєкті не буде жодних норм, які б суперечили Конституції України.
Три варіанти подальшої долі урядового законопроєкту
Чернєв наголосив, що триває активна робота комітету, Міноборони та Генштабу над текстом законопроєкту. За його словами, в Міноборони чують парламентарів та готові вносити зміни до документа.
– І на сьогодні ми чекаємо на фінальну таблицю змін, які ми проговорили протягом цих чотирьох днів роботи з Міністерством оборони для того, щоб зрозуміти, що далі робити із цим документом, – зазначив нардеп.
Тут є три варіанти подальшої долі документа, говорить Єгор Чернєв.
По-перше, або профільний комітет рекомендує урядовий законопроєкт № 10378 Верховній Раді до першого читання, але з рекомендаціями комітету. По-друге, документ доопрацьовують у комітеті і лише потім виносять на засідання парламенту. Третій момент, законодавчу ініціативу повертають уряду і тоді він має розробити новий текст.
Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради 25 грудня новий законопроєкт про мобілізацію № 10378, в якому регулюються питання про відстрочку людей від призову на військову службу.