Президент України Володимир Зеленський натякнув, що цього року українські захисники також отримають багато іноземної зброї. Він заявив, що влада знає, як реалізувати українські пріоритети.
Про це глава держави розповів під час вечірнього відеозвернення. Відповідне відео опублікував Офіс президента.
Так, у вівторок, 9 січня, Зеленський провів засідання Ставки Верховного головнокомандувача.
"Сьогодні було особливе засідання – за безпосередньої, очної участі всіх основних командувачів і керівників операцій. Разом із головкомом, Генштабом, Міноборони, Мінстратегпромом, Мінцифри детально проаналізували забезпечення снарядами та дронами. Розподіл між бригадами та підрозділами. Щоденні потреби. Фактичні витрати. Головне – уся логістика має стати швидшою. Обговорили також відкриття нових ліній виробництва зброї та боєприпасів в Україні – на наших підприємствах та разом із партнерами", – розповів він.
Також під час засідання було розглянуто постачання, якого Україна очікує цьогоріч. Попри всю наявну проблематику у світі акуратний, чіткий підхід влади до кожної потреби, до кожної можливості здатен забезпечити Сили оборони всім необхідним, запевнив президент.
"Ми бачимо, як реалізувати українські пріоритети цього року: що для цього потрібно, хто для цього потрібен та які сигнали можуть спрацювати", – наголосив він.
Зеленський додав, що окремо й детально було проаналізовано роботу українських Повітряних сил, усіх захисників неба. Результати збиття російських ракет і дронів.
"Те, що вдалося. Те, що має вдаватися. Продовжуємо працювати й з усіма партнерами, щоб посилити нашу ППО. І водночас – щоб посилити тиск на Росію. Санкції світу, безумовно, працюють. І працюють непогано. Є чіткі свідчення гальмування російської "оборонки". Але, щоб результат санкцій був стовідсотковий, так само на сто відсотків мають бути перекриті й схеми обходу санкцій. А також потрібні нові глобальні кроки проти тих, хто продовжує допомагати Росії. Кожен у світі знає цей невеликий перелік спільників тероризму. Будемо говорити щодо цього з партнерами додатково", – додав він.
Окрім того, сьогодні глава держави провів уже три телефонні розмови з лідерами: президентом Румунії Клаусом Йоганнісом, президентом Польщі Анджеєм Дудою та прем’єр-міністром Бельгії Александром де Кроо.
"Я подякував Румунії за той рівень співпраці, якого вже досягнуто. Ми маємо надзвичайно хороші результати і в Дунайському регіоні, і в чорноморській співпраці, і загалом у взаємодії між нами", – сказав Зеленський.
Він наголосив, що Україна високо цінує підтримку Румунією нашого руху у Євросоюз.
"Точно маємо потенціал, щоб збільшити транскордонну взаємодію, зокрема в трикутнику Україна – Румунія – Молдова. Обговорили з президентом Йоганнісом сьогодні й деякі перспективні питання щодо оборони – те, як можемо разом зміцнити позиції. Зокрема, обговорили підготовку наших пілотів F-16", – додав президент.
За його словами, хороша розмова була й із президентом Польщі.
"Я вдячний Польщі за незмінну допомогу Україні в питаннях про наш вступ у Євросоюз. Хоч би що відбувалося, стратегічно ми працюємо все ж разом у Європі. Сьогодні обговорили, зокрема, нашу взаємодію в питаннях роботи з НАТО – Україна має стати членом Альянсу. Поінформував президента Дуду щодо ситуації на фронті, а також про російські удари, що тривають, і наш захист, наші потреби. Зокрема, потреби в підтримці. Я ціную слова президента Дуди про єдність, яка нам так необхідна", – зазначив Зеленський.
Також відбулася важлива розмова і з главою уряду Бельгії.
"Зараз Бельгія розпочала своє головування у Раді Євросоюзу, і я вдячний за те, що підтримка України та міжнародного права є одним із пріоритетів бельгійського головування. Ми разом із Бельгією досягли деяких справді проривних речей, зокрема щодо використання російських активів для підтримки України. І це один із тих прикладів, коли бельгійське лідерство має глобальне значення. Я вдячний і за підтримку санкцій проти Росії, а також за чітку підтримку нашої євроінтеграції. За цей рік ми можемо значно просунутись і в питанні щодо переговорів про вступ з Україною, і в питанні щодо більш рішучого ставлення світу до російських активів. Агресор повинен платити за те, що він накоїв. І це справедливо", – додав президент.
Він уточнив, що також з усіма лідерами говорив і про роботу щодо формули миру, оскільки вже скоро відбудеться зустріч радників у Давосі.
"Працюємо, щоб вона була і достатньо представницькою, і змістовною також. Це нам вдається, і я дякую всім, хто допомагає! Слава всім, хто працює заради свободи, усім, хто воює заради свободи! Хто робить усе, щоб свобода ставала міцнішою і щоб терор – саме терор – програвав. Кожен тиждень – менше можливостей для Росії. Кожен тиждень – більше можливостей для України", – резюмував Зеленський.
Як повідомляв OBOZ.UA, президент України Володимир Зеленський у вівторок, 9 січня, також провів телефонну розмову з президентом Румунії Клаусом Йоганнісом. Лідери обох країн серед іншого обговорили шляхи збільшення пропускної спроможності прикордонних переходів.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!