Будівельники спрогнозували, що зможуть завершити роботи на аварійній ділянці синьої гілки київського метро між станціями "Деміївська" – "Либідська" у зазначений раніше термін – 6 місяців. Про це заявив керівник КП "Київський метрополітен" Віктор Брагінський в інтерв’ю LB.ua.
"Там дуже складна ділянка – дуже багато мереж, які треба усунути. Більш ніж 120 кабелів "Київпастрансу", "Київсвітла", водоканалу, ДТЕК, "Укртелекому" треба перенести в інші місця й лише після цього працювати. Проаналізувавши весь необхідний фронт робіт, будівельники сказали, що вкладуться в шість місяців", – повідомив посадовець.
Водночас він не зміг назвати суму, скільки коштуватимуть усі роботи, тому що не закінчена робота по проекту.
Керівник КП також розповів, що на ділянці від станції "Деміївська" буде розкрито тунель із зовнішньої сторони. Це зроблять для того, щоб зрозуміти, як відбувалося будівництво і які порушення допустили.
Однак він наголосив, що обмежений у наданні інформації, щоб не розголошувати таємниці слідства, тому що відкрито кримінальну справу. Слідство триває і ще висновків немає – чи причина в метробудівцях, які неякісно зробили, чи у проектувальниках, чи якась інша, пов'язана з діяльністю підприємства.
Брагінський нагадав, що цю ділянку метро запустили в експлуатацію у 2010 році.
"Будували в дуже складних гідрогеологічних умовах. Частина тунелю – від станції "Либідська" – зведена у твердих грунтах. А частина – немеханізованим способом, ручною проходкою в заплаві ріки Либідь. Тобто фактично тунель на плавуні. І от на з'єднанні цих двох тунелів пішли тріщини", – зазначив він.
Однак переконує, що інформація стосовно не правильної експлуатації тунелю є міфом, бо перші тріщини саме на ділянці з'єднання тунелів з'явилися після трьох місяців роботи цієї гілки метрополітену – у березні 2011-го.
Керівник нагадав, що згідно з державними будівельними нормами, матеріали, які використовують під час будівництва тунелів метро, повинні слугувати не менш як 250 років.
"А тут уже через три місяці отримали тріщини з витоком піску. Тобто це пов'язано або з неправильним проектуванням, або з неякісним будівництвом", – наголосив посадовець.
За його словами, зараз науковці проводять вишукувальні роботи: геологію, геодезію, працюють над встановленням причин.
Проблеми в метро Києва
Як повідомляв УНІАН, народний депутат України Костянтин Бондарєв, який провів інспектування аварійної ділянки як член Комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури, заявив, що причиною техногенної аварії між станціями "Либідська" та "Деміївська" стало авральне будівництво у 2010 році. Через незадовільну якість будівництва поновлення руху поїздів киянам доведеться чекати 6 місяців.