Як смачно поїсти та набрати масу: дієтологи назвали топові закуски спортсменів
Як смачно поїсти та набрати масу: дієтологи назвали топові закуски спортсменів

Як смачно поїсти та набрати масу: дієтологи назвали топові закуски спортсменів

Ефективна дієта зазвичай передбачає незначний дефіцит калорій у раціоні людини, якого можна досягти здоровим харчуваннями та високим рівнем активності упродовж дня.

Щоб схуднути та залишити "позаду" жир, зберігаючи при цьому м'язи тіла, фахівці радять займатися фізичними вправами та підтримувати організм достатньою кількістю білка - це фундаментальна сполука для нашого тіла. Доктор медичних наук, сертифікований лікар-дієтолог Емі Гудсон акцентує, що допомогти собі можна корисним перекусами, орієнтованими на максимальну кількість білка та низьку калорійність. Її поради детально розглянув EatThis.

"Коли ви їсте багаті на білок перекуси, ви, швидше за все, забезпечите собі довшу ситність і будете менш схильними до переїдання пізніше. Це може допомогти контролювати загальне споживання калорій, сприяючи зниженню ваги", - вказала фахівець.

Отже, які перекуси варто влаштовувати собі упродовж дня.

Топ-8 білкових закусок

1. Сир на скибці цільнозернового крекера. Гудсон радить в рамках перекусу дозволяти собі приблизно пів стакана нежирного сиру. Його можна намазати поверх крекера та з'їсти зі скибочками свіжого огірка. За даними Міністерства сільського господарства США, на згадану порцію сиру приходиться лише 90 калорій на 12 грамів білка - це ефективно і водночас корисно, адже у складі сиру є також кальцій білок та магній. 

2. Хумус з паличками сиру моцарела та морквою. Лише сама назва може наштовхнути на думку про дійсно смачний перекус. Дієтолог радить вживати дві столові ложки улюбленого хумусу, дві палички сиру моцарела та скибки дитячої моркви (цей продукт часто продається вже почищеним у магазині). Така комбінація має менше ніж 250 калорій. Хумусом ми наїмо близько 82 калорій, але дамо собі три грами білка і два грами клітковини, вказується у розрахунковій таблиці американського урядового сайту. 

3. Салат з консервованого тунця. Ще одна смакота, яку можна швидко собі організувати, наприклад, під час робочого перекусу. Медична експертна рада фахівців з The Nutrition Twins стверджує, що незначна порція тунця здатна дати тілу необхідну кількість енергії, уникаючи "енергетичної кризи" й нездорового апетиту. На маленьку баночку тунця може прийтися лише 80 калорій (на 100 грамів приблизно 200-220) з 12 повними грамами білка. Дати собі його якнайбільше - необхідність, особливо, якщо ви активно займаєтеся спортом.

4. Вершково-ванільний білковий напій на рослинній основі. Може виглядати трохи закручено, але насправді все просто: змішуємо рослинний протеїн улюбленого виробника з невеликою кількістю холодної води, й готово. Таким чином даємо собі приблизно 20 грамів білка на 120 калорій, стверджує The Nutrition Twins. 

5. Стара класика - зварені круто яйця. Якщо хочете максимально дати тіло корисну їжу, слід звернути уваги на прості, але "надійні" у світі дієтології зварені круто яйця. Одним середнім яєчком ви з'їжте 6 грамів білка і приблизно 50-70 калорій, залежно від розміру продукту, йдеться у таблиці Nutritionix

6. Гарбузове насіння. Якщо хочеться чогось похрумкати, є чудова альтернатива чіпсам. Можна перекусити сирим гарбузовим насінням. Такі насінини не менш калорійні за соняшникові, проте дають суттєву кількість білка (на 100 грамів майже 30 грамів протеїну при поживній цінності у 574 кал, за даними на сайті Міністерства сільського господарства США). Тож можна дозволити собі невеличку порцію.

7. Тарілка грецького йогурту. На 100 грамів такого десерту прийдеться близько 73 калорії та майже 10 грамів білка, йдеться в таблиці. Дієтологи кажуть, що грецький йогурт можна назвати "ідеальним" за співвідношенням ситності, калорійності та користі. Більшість підсолоджених йогуртів мають у своєму складі цукор. Тому варто віддати перевагу саме грецькому, а якщо хочеться зробити його солодшим, є цілий арсенал ідей: можна додати туди сезонні фрукти з ягодами. Наприклад, взимку можна додавати ківі, а влітку полуницю, малину тощо.  

8. Протеїновий батончик. Балувати себе чимось дійсно солодким теж варто. Альтернативою шоколаду можуть стати протеїнові батончики. Вони теж калорійні і їх кількість варто обмежувати. Головний інтерес полягає у білках, які ми можемо з них отримати. Звичайний шоколад стільки тілу не дасть. Nutritionix заявляє, що в середньому один такий батончик містить від 110 до 200 калорій та близько 20 грамів протеїну. 

Як впливає пліснява з сиру на тіло - цікаві факти

Сир з блакитною пліснявою - відомий делікатес, який подарувало нам французьке місто Рокфор. Зазвичай цей сир викликає у людей однозначне ставлення: або його раз їси та "закохуєшся" у смак, або ж взагалі не сприймаєш та рахуєш "бридотою". Нещодавно ми навели низку наукових фактів щодо користі такого сиру із пліснявою та можливих негативних побічних ефектів. Що відчує ваше тіло, якщо регулярно дозволяти собі такий сир - читай в матеріалі.

Теги за темою
Здоров'я
Джерело матеріала
loader
loader