ЄС введе податок на заморожені активи РФ, але до їхньої конфіскації не готовий, - Bloomberg
ЄС введе податок на заморожені активи РФ, але до їхньої конфіскації не готовий, - Bloomberg

ЄС введе податок на заморожені активи РФ, але до їхньої конфіскації не готовий, - Bloomberg

Європейський Союз має намір запровадити податок на прибуток від заморожених активів Центробанку РФ, а ось проводити їхню конфіскацію там не мають наміру.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на свої джерела.

Видання пише, що глави МЗС країн ЄС дали своє політичне "благословення" на запровадження податку 22 січня, а посли блоку обговорюватимуть це питання ближче до кінця цього тижня.

Союзники згодні з тим, що РФ має заплатити за шкоду, заподіяну Україні повномасштабною війною. Зараз у ЄС, країнах "Великої сімки" та Австралії обсяг заморожених активів російського центрального банку у формі цінних паперів та готівки оцінюється близько 260 млрд євро. При цьому, понад дві третини активів, що знаходяться в ЄС, знаходяться в кліринговому центрі Euroclear, де минулого року вони принесли дохід у 3 млрд. євро.

Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що глави МЗС країн ЄС розглянули варіанти використання доходів від утримання заморожених російських активів і Євросоюз наближається до спільного політичного рішення у цьому питанні.

Жозеп Боррель

Водночас деякі країни, серед яких і Німеччина, дали зрозуміти, що виступають проти конфіскації російських активів з юридичних міркувань.

У 2023 році служба закордонних справ ЄС запропонувала багатоетапний процес, який спочатку визначить відповідні активи та дії повинні будуть вжити, перш ніж будуть запропоновані наступні кроки.

Ці кроки визначатимуть, як податок на непередбачені доходи застосовується до прибутку, отриманого від заморожених активів, та до доходів, які передаються до бюджету ЄС для використання в Україні. Витрати та національні податки будуть відраховані у переказ доходів.

США нещодавно також дали зрозуміти, що вони можуть бути готовими до повної конфіскації активів . Але навіть менший крок щодо оподаткування прибутку просувався в ЄС повільно, оскільки кілька держав-членів та Європейський центральний банк стурбовані потенційним впливом, який може вплинути на стабільність євро.

Теги за темою
Євросоюз
Джерело матеріала
loader
loader