27 січня, у День пам'яті жертв Голокосту, президент України Володимир Зеленський заявив: кожне нове покоління має знати правду про цю трагедію. Це важливо для того, щоб людське життя залишалося найвищою цінністю для всіх народів світу.
Про це глава держави написав вранці в суботу у своєму офіційному Telegram-каналі. Нагадаємо, що 27 січня 79 років тому було звільнено ув'язнених найбільшого нацистського концентраційного табору Освенцим ("Аушвіц-Біркенау"). У зв'язку з цією подією Генасамбля ООН обрала 27 січня датою Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту.
Президент України зазначив: світ вшановує пам'ять мільйонів жертв Голокосту. "Злочину нацистів, якому ніколи не буде забуття. Рукотворної катастрофи, яка забрала життя мільйонів невинних людей. Шість мільйонів євреїв були вбиті..." – написав Зеленський.
Важливо пам'ятати про жертв геноциду, а також Праведників народів світу – не всі їхні імена відомі. Люди, які рятували євреїв, здійснили подвиг; вони ще не знали, чи програє зло, але при цьому зберігали у своїй душі добро й допомагали іншим.
"На жаль, ми не знаємо всіх таких історій порятунку, багато імен Праведників та рятівників залишилися невідомими. Але кожне ім’я, яке відоме, має бути збережене навіки. Щоб людство завжди пам'ятало, що навіть у найтемніших обставинах варто вірити й допомагати світлу перемогти", – зазначив Зеленський.
Як раніше писав OBOZ.UA:
– У 1941 році, тільки окупувавши українську столицю, нацисти скоїли в Бабиному Яру в Києві страшний злочин. Усього за два дні (29-30 вересня) вони вбили понад 30 тисяч євреїв. Масові страти продовжились і після цього. Загалом тут загинуло понад 100 тисяч осіб, половина з яких були євреями.
– Свідчення очевидців, яким вдалося вижити в Бабиному Яру, можна знайти у статті за посиланням.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!