Терапія раку під час війни: майже 90% українців не переривали лікування
Терапія раку під час війни: майже 90% українців не переривали лікування

Терапія раку під час війни: майже 90% українців не переривали лікування

Як показали результати дослідження доступності та якості медичної допомоги для пацієнтів у контексті війни, майже 90% українських онкопацієнтів не переривали лікування через війну.

Хто проводив дослідження

Дослідження проводилося громадською організацією Global Medical Knowlege Alliance у співпраці з фондом підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration Family, Українським товариством клінічних онкологів OncoHub і Національним інститутом раку.

Чому лікування було перервано

Згідно з отриманими даними, серед тих, хто перервав лікування через війну, 5% зробили це через нездатність дістатися до онкоцентру або лікарні, 5% – через відсутність ліків.

Зараз дивляться

При цьому рішення про переривання або відтермінування лікування корелюється з місцем розташування пацієнтів по лінії фронту.

Найбільші труднощі з лікуванням відзначали пацієнти в Харкові, де лікування через військові дії та обстріли переривали 23% респондентів. У 14% харківських пацієнтів були труднощі з можливістю дістатися до онкоцентру або лікарні, у 11% були проблеми, пов’язані з відсутністю ліків.

Діагностика раку

Зазначається, що загалом по Україні 57% респондентів зазначили, що проходять діагностику в державних медустановах свого населеного пункту, 28% отримують діагностику в державних установах іншого міста, 20% і 29% – у приватних клініках свого або іншого міста, і ніхто – за кордоном.

При цьому звернення до діагностики в приватні клініки пацієнти пояснюють тривалим терміном очікування діагностики в державних клініках або відсутністю в них конкретної діагностичної послуги.

Дослідники зазначають, що з моменту звернення до лікаря до постановки діагнозу минуло менше місяця у 68% респондентів, один-два місяці у 19% респондентів, понад два місяці – у 10% респондентів.

Найчастіше місяць очікували діагнозу молоді пацієнти.

Оплата послуг із діагностики

Серед 522 респондентів 46% пацієнтів отримували діагностику в державних медустановах безкоштовно, 43% заплатили за деякі види діагностики, 11% онкопацієнтів оплачували свою діагностику в державних клініках.

Найбільше повністю оплачуваних діагностичних послуг надали медзаклади Харківської області (27% порівняно з 6-11% в інших регіонах).

При цьому офіційні платежі з діагностики найчастіше були зроблені для КТ (73% з тих, хто зробив цю процедуру), МРТ (72%), ПЕТ-КТ (44%), біопсія (31%), імуногістохімія (30%), УЗД. (26%, лабораторні аналізи крові (22%).

Неофіційні платежі

Про неофіційні платежі повідомили лише 3-11% респондентів залежно від типу дослідження. Серед неофіційних платежів у державних медичних закладах на першому місці – оплата за біопсію, за неї заплатили 13% респондентів.

Джерело матеріала
loader
loader