Психіатр заявив, що більшість українців під час війни стали пити системно
Психіатр заявив, що більшість українців під час війни стали пити системно

Психіатр заявив, що більшість українців під час війни стали пити системно

Лікар-психіатр в ефірі Українського Радіо констатував, що українці стали більше вживати алкоголь під час повномасштабної війни.

– У мене є достатня кількість знайомих, які до алкоголю ставилися абсолютно формально. Зараз понад 70% цих людей вживають спиртне не раз на два тижні, а через день-два, системно, – зазначив Владислав Сова.

За словами експерта, найшвидше відчуття комфорту і розслаблення дають алкоголь і наркотики. Однак це відчуття є хибним і дуже небезпечним для здоров’я, зазначає психіатр.

Тривожні розлади та ПТСР

Владислав Сова зауважив, що зараз дуже великий відсоток займають не посттравматичні стресові розлади, а тривожно-депресивні або невротичні стани. А також граничні розлади, що супроводжуються тривогою, напругою, зниженням настрою і проблемами із засинанням.

Зараз дивляться

– Багато хто думає, щось мені тривожно. Не можу розслабитися, думки в голову лізуть. Так формується інтоксикація, зловживання алкоголем і в перспективі алкогольна залежність, – пояснив лікар.

Яка кількість алкоголю — норма

Сова розповів про дослідження, під час якого вчені спробували зрозуміти, чи є більше користі від 50 мл спиртного напою. Тоді досліджувалося вино, пиво, віскі та горілка.

Було доведено, що кожен із напоїв дає плюс, але й мінусів при системному вживанні більше. Тобто культура вживання має значення, зазначив медик.

– Ми всі знаємо феномен Франції та Італії, коли вживається більша кількість спиртного, зокрема вина, але там відсоток алкоголізму стабільний і не надвисокий, – розповів фахівець.

За словами психіатра, якщо йдеться не про один келих вина на тиждень, а про один чи два щодня, то це вже можна називати зловживанням алкоголем із можливими негативними наслідками.

Чи може алкоголь бути корисним

Алкоголь – стимулятор, пояснює лікар. Тобто це транквілізатор, який дає змогу організму завдяки своєму хімічному впливу на головний мозок відчути одночасно енергію і заспокоєння, що саме по собі дає позитивний ефект.

– Тож якщо людина розуміє, що вона вживає алкоголь не як ліки, коли погано, а в комфорті, в розслабленому стані, то доза спиртного буде меншою, – каже лікар.

Але подальше вживання даватиме сигнал, що настає інтоксикація, що потрібно припиняти пити. Тому дуже важливо, які обставини передують вживанню алкоголю, зазначив психіатр.

Джерело:

Теги за темою
Статистика
Джерело матеріала
loader