Дослідження представила команда Інституту біомедичних досліджень Фраліна. Ключові висновки праці опублікували в медичному журналі PAIN.
Зазначають, що звукові хвилі сфокусованого ультразвуку, спрямовані на глибокі ділянки мозку, можуть знижувати сприйняття болю та його ефекти, зокрема частоти серцевих скорочень.
Як проводили дослідження
До участі в дослідженні залучили 23 здорових добровольці. Суть терапії полягала в тому, що учасникам прикладали тепло до долоні для виклику болю і одночасно відбувався вплив ультразвук у точку мозку під контролем магнітно-резонансної томографії.
Учені зафіксували середнє зменшення сприйняття болю на три чверті бала. Учені переконані, що їх результати можуть мати клінічне значення, адже метод покращуватиме якість життя пацієнтів з болем і знижуватиме у них залежність від сильних знеболювальних препаратів.
Дослідники також підтвердил, що застосування ультразвуку знижує фізичну реакцію на больовий стрес. Тобто, метод поліпшуватиме і загальний стан здоров'я.
Перспектива відкриття
Результати дослідження демонструють нові перспективи для неінвазивного лікування болю і розуміння взаємозв'язку між серцем і мозком у контексті больового стресу.