Чи знали ви, що звичка лягати спати пізно вночі може суттєво позначитися не лише на самопочутті, а й на стан здоров'я в цілому?
Про це нещодавно розповів індійський лікар Діліп Ґуде на сторінках видання Indian Express. На його думку, "сови", які регулярно засипають далеко за північ, ризикують сильно порушити природний біоритм організму. Адже саме у нічний час відбувається відновлення клітин, гормональний баланс та обмін речовин.
Тому хронічний недосипання та пізній сон можуть призвести до деяких наслідків, включаючи ослаблення імунітету, погіршення пам'яті, розлад обміну речовин, цукровий діабет тощо.
Крім того, через пізній сон людина недоотримує стимулюючий вплив сонячного світла, що теж погіршує настрій і самопочуття. А ще у "сов" частіше зустрічаються гіпертонія та підвищений холестерин. Щоб уникнути цих та інших проблем, лікар Діліп Гуде радить дотримуватися кількох простих правил.
Лягати і вставати приблизно в один і той же час. Перед сном дотримуйтесь розслаблюючих ритуалів. За годину до сну припинити роботу із гаджетами. Чи не переїдати ввечері. Зробити спальне місце комфортним і тихим. Дотримання цих нескладних порад допоможе покращити якість сну та уникнути багатьох хвороб, пов'язаних із хронічним недоліком відпочинку.
Знай.ua писав, вітамін С для лікування застуди: вчені пояснили, чи допомагає він побороти хворобу