The Economist, коментуючи звільнення Залужного, написало, що Володимир Зеленський «ризикує помилитись»
The Economist, коментуючи звільнення Залужного, написало, що Володимир Зеленський «ризикує помилитись»

The Economist, коментуючи звільнення Залужного, написало, що Володимир Зеленський «ризикує помилитись»

Звільнення Валерія Залужного знаменує собою вирішальний етап у війні. Президент Зеленський ризикує помилитись, написало видання The Economist.

- Звільнення генерала (головнокомандувача Збройних сил Валерія Залужного – ред.) викликає занепокоєння з іншої, більш важливої причини. Це знаменує новий і вирішальний етап у війні – той, в якому Зеленський ризикує помилитися, - зазначає видання.

8 лютого Зеленський замінив Валерія Залужного на Олександра Сирського на посаді командувача Збройними силами в рамках ширшої реорганізації. У публікації зазначається, що це «щось доленосне», що "частково пов'язано з вирішальною роллю генерала Залужного у доблесній відсічі російським військам у перші дні вторгнення, а також з його популярністю серед особового складу та цивільного населення України".

- Відмінності між актором-політиком та його загартованим у боях командувачем (ЗСУ – ред.) частково стосувалися культури та особистості… Лише коли російська та українська армії окопалися, а лінія фронту застопорилася, ці тертя почали завдавати шкоди… Не секрет, що в міру того, як їхні стосунки погіршувалися, вони також почали розходитися в поглядах на те, що робити на полі бою, - пише видання.

Журналісти вважають, що тим, що «насправді прирекло відносини» між президентом і Залужним було «це зміна поглядів президента на те, як війна визначатиме, якою країною має стати Україна». Видання також зазначає, що Зеленський та його адміністрація покладали на Залужного відповідальність за минулорічний невдалий контрнаступ. Наголошується, що у президента хотіли, щоб вже екс-головнокомандуючий ЗСУ розробив бойові плани і взяв на себе рішення мобілізації для збільшення кількості військ. Та генерал відкинув їхні аргументи, зауваживши, що його обережність після невдачі першої атаки призвела до втрати життєво важливих військ і техніки.  

На думку видання, одним із ризиків для Зеленського буде нарікання, спровоковане в армії звільненням "улюбленого командира" Залужного.  Відносно нового головнокомандуючого The Economist стверджує, що Сирський "має репутацію людини, яка готова вступити в бій з ворогом, навіть якщо це коштуватиме великих людських і технічних втрат". Та наголошує, що він «є суперечливою фігурою, яка викликає суперечливу реакцію серед офіцерів».

- Він менш схильний ставити під сумнів пріоритети президента. Обійнявши найвищу посаду, він повинен буде пом'якшити свій стиль командування і навчитися говорити правду владі, - йдеться в матеріалі.

Також наголошується, що оскільки Залужний є героєм України, його звільнення матиме політичні наслідки.  

- Сьогодні він (Зеленський – ред.) все ще публічно обіцяє, що Україна поверне кожен сантиметр землі, окупованої російськими військами, навіть розуміючи, що це станеться не скоро, якщо взагалі станеться. Якби українські сили змогли вигнати російських окупантів, це було б чудово. Однак, якщо не станеться щось абсолютно несподіване, війна, визначена територією, – це війна, в якій Україна не може перемогти, - пише The Economist.

Видання висловлює думку, що Зеленський повинен розглядати  реорганізацію як шанс "переосмислити своє бачення війни". А також що Україна, що вистояти в майбутній тривалій боротьбі, «має підвищити свою стійкість».

  • 8 лютого президент Володимир Зеленський сказав про звільнення головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. На його місце було призначено командувача Сухопутних військ Олександра Сирського.
  • Перед тим, як було оголошено про звільнення, Зеленський із Залужним та запропонував залишитися в команді та обговорив можливі зміни у керівництві ЗСУ. Залужний після зустрічі написав, що було прийнято рішення про необхідність "зміни підходів та стратегії". 

 

Теги за темою
Володимир Зеленський
Джерело матеріала
loader
loader