Порушення режиму сну може викликати стрес для організму. Дослідження показали, що люди з розладами сну, безсонням або обструктивним апное більш схильні до депресії. За словами вчених, здоровий відпочинок сприяє нормалізації метаболізму, зміцненню серцево-судинної системи, покращенню імунітету.
Спальня має бути комфортним та затишним місцем для якісного сну. Експерти розповіли про 10 секретів прибирання у спальні, що будуть корисні нормалізації режиму.
Звісно, війна вносить корективи, і часто доводиться прокидатися від вибухів та йти спати у коридори чи інші більш-менш безпечні місця. Однак за звичайних умов спальня має бути місцем, де ви відчуваєте себе насамперед затишно. Для кращого сну деякі фахівці радять придбати штори з ефектом затемнення, інвестувати в зручний матрац, зволожувач повітря та інші засоби для покращення самопочуття.
Однак найефективнішим внеском у здоровий сон буде правильне прибирання у спальні.
Варто щодня виділяти трохи часу для прибирання в оселі – так легше розподілити список справ. До того ж, правильне планування дозволить не витрачати всі вихідні на домашні клопоти.
Тож 10 секретів ідеального прибирання у спальні полягають у наступних простих кроках:
- Віднесіть брудний одяг у пральну машину, підніміть зайві речі з підлоги, складіть на полиці книги тощо.
- Витріть пил з усіх поверхонь, рухаючись зверху вниз. Не забудьте про карнизи, кондиціонери, світильники, штори/жалюзі, телевізор, комод та тумбочки.
- Очистіть вікна та дзеркала. Після миття вікон експерти пропонують обробити скло кондиціонером для білизни. Цей засіб ідеально впорається з розводами та буде запобігати подальшому осіданню пилу.
- Ретельно виперіть постільну білизну. Простирадла, наволочки та підковдри є живильним середовищем для бактерій, грибків та пилових кліщів. Фахівці радять прати постіль принаймні раз на тиждень.
- Почистіть матрац. Використовуйте ручний пилосос і точково приберіть крихти та забруднення при необхідності.
- Протріть поверхні, наприклад столики та комоди.
- Пилососьте скрізь, включаючи килими, під ліжком і під столами.
- Поверніть речі на свої місця.
- Перестеліть ліжко.
- Якщо у вас є відро для сміття, спорожніть його.
До речі, OBOZ.UA розповідав, що звичка ставити кілька будильників або відкладати сигнал щоразу на 5-10 хвилин може призвести до дуже негативних наслідків. Детальніше – читайте у матеріалі.
Раніше OBOZ.UA публікував 10 дієвих порад, що допоможуть навчитися рано прокидатися.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.