«Треба готуватись до війни». Генінспектор Бундесверу приїхав в Київ до Залужного
«Треба готуватись до війни». Генінспектор Бундесверу приїхав в Київ до Залужного

«Треба готуватись до війни». Генінспектор Бундесверу приїхав в Київ до Залужного

Військові високопосадовці з Німеччини минулого тижня відвідали Україну. Про що це може свідчити?

У день, коли було звільнено головнокомандувача Збройних сил Валерія Залужного, у Києві помітили двох німецьких генералів. Один з них, Карстен Броєр, є генеральним інспектором Бундесверу.

Саме генеральний інспектор доповідає федеральному уряду Німеччини, яка ситуація на армійських складах, що зі складів можна комусь дати, які полиці є порожніми тощо.

Що генерал Броєр робив в Києві? За даними Bild, обговорював «потреби та виклики» української армії. Ось що видання пише про його візит:

«Таємний візит! У Києві бачили генералів Бундесверу

Незабаром буде швидша та більша підтримка Україні від Німеччини? Таємна нарада генералів Бундесверу в Києві дає українцям надію

За інформацією Bild, високопоставлені німецькі військові прибули до України, щоб обмінятися думками зі своїми колегами. Їх бачили в готелі української столиці. У відповідь на запит Bild Міністерство оборони підтвердило: „Генерального інспектора Бундесверу генерала (Карстена — ред.) Броєра супроводжує в Україні зокрема генерал-майор (Крістіан — ред.) Фройдінґ“.

Вище вже нема куди! Генеральний інспектор Броєр є довіреною особою міністра оборони Бориса Пісторіуса (СДПН) і був призначений невдовзі після вступу Пісторіуса на посаду. Він є солдатом найвищого рангу в армії, а також є військовим радником федерального уряду. Супутник Броєра в подорожі також відомий: генерал-майор Крістіан Фройдінґ, як керівник ситуаційного центру з українських питань, бере участь у всіх відповідних процесах.

За словами речниці міністерства, людей запросив (чинний на той момент) головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний.

Раптом сенсація: у четвер (8 лютого — ред.) вдень стало відомо, що Залужного звільняють з посади головнокомандувача!

Візит німецьких військових високопосадовців до генерала Залужного був подвійною сенсацією. З одного боку, йдеться про термінові поставки зброї та боєприпасів. А з іншого, Залужний дотепер був наймогутнішою особою в українській армії.

Генерал спочатку переміг у боротьбі за владу проти президента Володимира Зеленського. Згідно з даними Bild, той хотів замінити його на посаді головнокомандувача.

Але до четверга уряд відмовлявся визнавати це рішення — і двоє можливих наступників відмовилися піти на цей крок.

Тепер Залужний все-таки програв боротьбу за владу. Його наступником стане командувач Сухопутних військ Олександр Сирський.

Розмови про «потреби та виклики»

Метою переговорів Бундесверу в Києві є „подальший обмін інформацією про поточні оборонні потреби та майбутні військові виклики“, заявила речниця Міноборони. Це теж терміново потрібно! Українські захисники, особливо на сході країни, перебувають під тиском через масовані обстріли російських окупантів.

При цьому ймовірний кандидат у президенти США Дональд Трамп завдав першого удару по Україні. Його республіканці в Сенаті США відхилили законодавчий пакет вартістю 118 млрд доларів (близько 110 млрд євро), який передусім передбачав велику підтримку Україні.

Зараз українці ведуть переговори з Німеччиною, зокрема про безпекове партнерство. За словами керівника Офісу президента України Андрія Єрмака, переговори з Берліном просуваються.

Цілком імовірно, що візит генералів Бундесверу додасть цьому питанню ще більшої динаміки».

Крістіан Броєр змінив Ебергарда Цорна на посаді генерального інспектора Бундесверу. Про Цорна відомо зокрема, що він був стурбований можливістю поширення війни на всю Європу, бо «у Росії є ресурси, які ще не задіяні в Україні». Але коли він був генінспектором, а Міноборони Німеччини очолювала Крістіна Ламбрехт, Україна не могла добитись він Німеччини танків.

Броєр пішов далі. Він не «стурбований», а прямо каже, що велика війна можлива вже в найближчому майбутньому.

«Генерал Броєр: ФРН має бути готова до війни через п'ять років

Генеральний інспектор Бундесверу бачить у діях президента Росії прагнення розширити війну в Україні. Європі слід сформувати більш незалежну від США оборону, вважає Карстен Броєр

Німеччині слід бути готовою до війни через п'ять років. Про це генеральний інспектор Бундесверу генерал-лейтенант Карстен Броєр заявив в інтерв'ю виданню Welt am Sonntag, опублікованому у суботу, 10 лютого. Підвищення боєздатності до рівня вимог воєнного часу означає не лише готовність особового складу та матеріальне постачання, а й необхідність змін у менталітеті суспільства та самих німецьких військових, пояснив він.

Вперше після закінчення Холодної війни Євросоюз зіткнувся із загрозою можливої війни ззовні, заявив Броєр, маючи на увазі побоювання, що війна Росії проти України розшириться на інші країни. Якщо вивчити думки аналітиків та побачити, „яку потенційну військову загрозу несе Росія, то це означає для нас п'ять-вісім років підготовки“, додав генеральний інспектор Бундесверу. Це не означає, що війна буде, наголосив він.

Броєр бачить у діях президента РФ Володимира Путіна намір розширити війну за межі України. „Я дізнався про таке (намір — ред.) в Путіна через те, що він пише і говорить, а також через його дії в Україні“, — пояснив німецький генерал. Крім того, „ми бачимо, що Росія, за рішенням Держдуми, перейшла на військову економіку“, додав він.

Карстен Броєр: В Україні йде війна на виснаження

Генеральний інспектор Бундесверу назвав бої в Україні „жахливою агресивною війною з великими втратами з обох боків“. „Те, як Путін посилає своїх солдатів у бій, — не є людським“, — наголосив він. На думку Броєра, наразі видно ознаки війни на виснаження, а подальші події залежатимуть насамперед від того, скільки Кремль постачатиме на фронт і скільки ще військовослужбовців вирішить відправити в Україну.

Водночас Броєр відреагував на висловлювання критиків, які звинувачують Захід у постачанні офіційному Києву озброєнь лише в тому обсязі, який достатній для продовження війни, але не для її успішного завершення. „Я дійсно не бачу, щоб десь існувало свідоме обмеження допомоги“, — зазначив він. ФРН обмежена лише тим, що є в її розпорядженні, і тим, що можна зробити та доставити українській стороні, додав німецький військовий діяч.

Про що сигналізує розміщення бригади Бундесверу у Литві

Водночас розміщення у сусідній з РФ Литві бригади Бундесверу на постійній основі надсилає одразу кілька важливих сигналів, вважає Броєр.

Сигнал офіційній Москві: „Ми налаштовані серйозно і підтримуємо наших союзників щодо НАТО“. Сигнал офіційному Вільнюсу: „Ми стоїмо з вами пліч-о-пліч, на нас можна покластися“. Сигнал населенню ФРН: „Ми повертаємо іншим дещо з отриманого від союзників під час Холодної війни, а саме — військовий захист, який ми змогли використати не лише для економічного розвитку нашої країни“, пояснив генеральний інспектор Бундесверу.

У поточному році близько 20 країн-членів Євросоюзу виділятимуть на оборону 2% валового внутрішнього продукту, зазначив Броєр. При цьому в Європі існує розуміння того, що їй необхідно сформувати систему оборони, яка більшою мірою є незалежною від США, додав він».

Джерело матеріала
loader
loader