Чому не можна вживати алкоголь під час прийому ліків: роз’яснення фармацевта
Чому не можна вживати алкоголь під час прийому ліків: роз’яснення фармацевта

Чому не можна вживати алкоголь під час прийому ліків: роз’яснення фармацевта

Змішування алкоголю з ліками може викликати абсолютно нові побічні ефекти фармацевтичних препаратів. А іноді навіть призводити до летальних наслідків.

Алкоголь із знеболювальними, антибіотиками і антидепресантами – табу

Група вчених-фармацевтів Сіднейського університету дослідила усі можливі наслідки одночасного прийому лікарських засобів і алкогольних напоїв. Свої висновки група оприлюднила в науковому журналі.

Один з авторів дослідження доцент Школи фармації Сіднейського університету Найл Віт, назвав найпоширеніші рецептурні ліки, які взаємодіють з алкоголем.

Зараз дивляться

Це препарати для лікування тривоги, безсоння або судом, опіоїди для зняття болю, антидепресанти, нейролептики та деякі антибіотики, такі як метронідазол і тинідазол.

– Алкоголь може змінити шлях розщеплення ліків, потенційно створюючи токсичні хімічні речовини, які спричиняють серйозні ускладнення з боку печінки, – зазначив Віт.

Фармацевт підкреслив, що особливо це стосується парацетамолу .

Серцевий напад і болі в шлунку

Взаємодія алкоголю та ліків може призвести до інших, ще серйозніших наслідків.

Наприклад, поєднання алкоголю та ріталіну може підвищити частоту серцевих скорочень і ризик серцевого нападу. Одночасне вживання алкоголю та ібупрофену може збільшити ризик виникнення болів у шлунку та шлункових кровотеч.

Алкоголь і ліки, приміром, нейролептики, разом можуть негативно вплинути на мозок, ускладнити керування автомобілем або роботу з важкою технікою та підвищити ризик серйозної аварії.

Хто ризикує більше

Дослідники зазначили, що небезпека негативної взаємодії алкоголю і ліків є вищою серед людей похилого віку, оскільки здатність організму розщеплювати алкоголь сповільнюється з віком.

Жінки також у групі ризику. Навіть коли чоловік і жінка вживають однакову кількість алкоголю, вміст алкоголю в крові жінки зазвичай підвищується більше, ніж у чоловіка.

Таким чином, жінки більш вразливі до порушень функції печінки та інших пов’язаних з алкоголем пошкоджень органів.

– У гіршому випадку наслідки змішування алкоголю та ліків можуть бути фатальними, – наголосив Найл Віт.

Небезпека стає реальнішою і ближчою, коли алкоголь вживають разом з наркотичними речовинами.

Джерело:

Джерело матеріала
loader
loader