Про це Президент України Володимир Зеленський сказав під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції, передає Укрінформ.
"Ми почали розвивати виробництво дронів. Ми, я впевнений, в позитиві для нас і в негативі для Росії, здивуємо їх цього року дронними системами, системами РЕБ. Це наші вітчизняні технології. Авжеж, це паралельний шлях, поки ми очікуємо допомогу партнерів", - сказав Зеленський.
Як нагадав Президент, ще два роки тому на початку повномасштабного російського вторгнення, на Мюнхенській безпековій конференції він порушив питання систем ППО і далекобійної зброї перед партнерами України.
"Я з цього починав два роки тому, на Мюнхенській конференції, що нам треба діяти трошки швидше і звертати увагу на меседжі України, яка має велику практику війни. Тому дуже важливо, я підкреслюю це з перших днів війни, розблокувати небо. Ми почали отримувати і вдячні партнерами, air defense system - Patriot, NASAMS, IRIS-T. Їх дуже мало, щоб швидко просуватися вперед. Але рішення дуже просте - там, де знаходилися air defense system, поверталися люди, піднімали економіку того чи іншого міста, місто було в принципі захищене... І там, де з'являлися відповідні системи ППО, одразу Росія відходила, відступала, бо вона втрачала літаки. Останній такий приклад - знищено 12 літаків", - сказав Зеленський.
Як наголосив Президент, у 2024 році Україна очікує так само допомоги партнерів.
"Ми очікуємо - якщо будуть ці системи і далекобійна зброя. Бо це несправедлива війна в цілому, але несправедлива і з точки зору переваги - у тебе артилерія до 20 км, а у Росіїартилерія - 40 км. Ось вам і відповідь - жива людина бореться з артилерією. Несправедлива і несучасна ідеологія війни", - сказав Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, 60-та ювілейна Мюнхенська безпекова конференція, яка є міжнародною платформою для обговорення політики міжнародної безпеки, розпочалася 16 лютого у готелі Bayerischer Hof і триватиме до 18 лютого.
Головними темами цьогорічної конференції є війни в Ізраїлі та Україні, світова безпекова криза, збройні конфлікти, проблеми міграції, клімат, розвиток новітніх технологій.
До Мюнхена приїхали лідери кількох десятків держав і урядів, парламентcькі делегації, міністри оборони та закордонних справ, очільники міжнародних організацій, науковці, експерти, представники громадянського суспільства та лідери бізнесу.