У Кабміні очікують, що до 2028 року 80% громадян постійно спілкуватимуться українською і щонайменше 75% пишатимуться бути українцями
У Кабміні очікують, що до 2028 року 80% громадян постійно спілкуватимуться українською і щонайменше 75% пишатимуться бути українцями

У Кабміні очікують, що до 2028 року 80% громадян постійно спілкуватимуться українською і щонайменше 75% пишатимуться бути українцями

Уряд розраховує, що досягненню таких результатів має сприяти виконання Державної програми з утвердження української національної та громадянської ідентичності.

Згідно із Державною цільовою соціальною програмою з утвердження української національної та громадянської ідентичності, яку Кабінет міністрів України ухвалив 16 лютого цього року, в уряді очікують, що до 2028 року щонайменше 80% громадян України спілкуватимуться в повсякденному житті українською мовою. На це звернуло увагу агентство «Інтерфакс – Україна».

Крім цього, успішне виконання держпрограми з утвердження національної та громадянської ідентичності передбачає наступні результати:

  • щонайменше 75% громадян, які пишаються своїм українським походженням;
  • збільшення кількості громадян, які готові захищати незалежність і територіальну цілісність України зі зброєю в руках (частку не зазначено).

Серед інших цілей, які передбачає держпрограма, —  підвищення рівня медіакультури та медіаграмотності населення.

Концепцію державної цільової соціальної програми з утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2028 року розробляли на основі Стратегії утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2030 року, яку Кабінет міністрів ухвалив у грудні 2023-го.

Як раніше повідомляв «Детектор медіа», у січні цього року Президент України Володимир Зеленський доручив розробити план дій задля збереження національної ідентичності українців у Росії, зокрема тих, які проживають на «історично населених» територіях Кубані, Стародубщини та Слобожанщини.

Читайте також:

  • «Коли на тебе напали через фальшиву історію, хочеться дізнатися справжню»: як і чому змінилося ставлення українців до своєї історії
  • Чий Крим і Одеса. Міф про приналежність півострова та південних регіонів Батьківщини
  • Одиннарод: як виник міф про «історичну єдність» України та Росії

Фото: скриншот

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Кабмін
Джерело матеріала
loader
loader