Українські захисники, які тримали кругову оборону Авдіївки, розповіли про важкі моменти виходу з коксохімічного заводу. Хоча багато хто не хотів залишати свої позиції, вони дотрималися наказу командування.
Командир батальйону 47 ОМБр поділився, що нашим військовим вдалося евакуювати всіх своїх "двохсотих" та "трьохсотих". Про це він розповів у новому сюжеті проєкту "Український Свідок".
Військові 26 окремого стрілецького батальйону 47 ОМБр розповіли про інтенсивність боїв, "м'ясні штурми" та складність виходу із Авдіївського коксохіму.
Командир батальйону з позивним "Монгол" відзначив, що хоча завод був меншим за "Азовсталь", його використання як фортеці було ефективним.
"Якщо порівнювати з "Азовсталлю", то коксохім у рази менший. Але як фортецю його використовувати можна", – сказав він.
За словами військового, інтенсивність атак зросла у січні, коли росіяни розпочали наступ з різних напрямків. Коксохім був частково захищений від дронів через радіоперешкоди, створені металевою конструкцією.
Коксохім обстрілювали переважно керованими авіабомбами.
"Завод розбирали вщент. Коли прилітає один КАБ, то зі стелі все падає тобі у стаканчик із кавою. А тепер уявіть, що таких КАБів прилітає двадцять, а то й більше", – розповів Олексій "Алі", командир роти 47 ОМБр.
Під час боїв росіяни використовували "м'ясні" штурми, ведучи атаки з великою кількістю піхоти, включаючи "зеків".
"Багато кинули й багато полягло. Завезли "зеків", навіть без зброї та броні. Багато з них здавались у полон. Були навіть "петухі", як вони самі себе називали. А під кінець у бій йшли і кадрові військові, і контрактники. І теж здавались у полон", – розповідає "Монгол".
Переломний момент настав, коли росіяни захопили терикон поруч із заводом, і оборонці були змушені відступити.
"Монгол" зазначив, що найважче — це відступати, залишати свою землю.
"Алі" також зауважив, що деякі бійці не бажали залишати завод. Проте було відповідне рішення для збереження особового складу.
"Є наказ зайти і є наказ вийти. Дали наказ — ми відійшли", - резюмував він.
Напередодні Лиховій уже говорив, що ЗСУ відійшли на підготовлені позиції на західній околиці Ласточкиного, але війська РФ наразі не окупували село повністю, за нього продовжують точатися запеклі бої.
Після захоплення Авдіївки російські окупаційні війська визначили Ласточкине як нову ціль для атак. Загарбники активізували штурмові дії у напрямку населеного пункту на захід від окупованого міста та щодня його обстрілювали.
За добу 25 лютого загалом на Авдіївському напрямку Сили оборони відбили 25 російських атак у районах н. п. Сєверне, Степове, Бердичі, Ласточкине та Невельське Донецької області.
Раніше головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що нині ситуація складна на багатьох напрямках фронту, зокрема й на Авдіївському. Разом із міністром оборони Рустемом Умєровим він відвідав передові командні пункти військових частин та підрозділів у зоні бойових дій. Обоє нагородили воїнів, які тримали Авдіївку і прикривали вихід побратимів із міста, завдаючи ворогу непоправних втрат.
Як повідомляв OBOZ.UA, президент Володимир Зеленський висловився про просування окупантів довкола Авдіївки. За його словами, на противагу численним успіхам України Росія має єдине – взяття Авдіївки – найбільше завоювання Москви за дев'ять місяців.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!