Польща веде неофіційні переговори з ЄС щодо преференцій для фермерів: що це означає
Польща веде неофіційні переговори з ЄС щодо преференцій для фермерів: що це означає

Польща веде неофіційні переговори з ЄС щодо преференцій для фермерів: що це означає

Польща веде неофіційні перемовини з главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн щодо звільнення країни від деяких положень "Зеленої угоди" – набору політичних ініціатив, висунутих ЄК з метою зробити континент кліматично нейтральним. Якщо вдасться досягти домовленостей, то вимоги Польщі стануть спільною позицією ЄС.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна у програмі на радіо ZET, повідомляє Onet. Він вважає, що звільнення країни від правил поширюватиметься на "все можливе". Чиновник говорив, зокрема, про "Зелений курс" та про "приплив продуктів, які можуть призвести до постійних порушень на ринку однієї або більшості країн".

"Я також хочу сказати, і тут я цитую прем'єр-міністра (Дональда. - ред.) Туска, якщо це займе занадто багато часу, ми запровадимо зміни, блокаду кордонів та мита в односторонньому порядку", – сказав Шейна.

Також він додав, що під час польсько-українських консультацій, які відбудуться 28 березня, "тема проблеми на кордоні більше не існуватиме".

Нагадаємо, у вечірньому зверненні до українців 3 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що ситуація з блокуванням польськими фермерами кордону з Україною "вже давно вийшла за межі економіки й моралі". За його словами, необхідно знайти рішення, яке б зняло цю проблему.

Як повідомляв OBOZ.UA:

– Станом на 3 березня на українсько-польському кордоні блокувалися усі 6 напрямків. При цьому найбільша черга спостерігалася у напрямку контрольного пункту пропуску (КПП) "Краківець" і "Ягодин".Загалом у чергах на усіх 6 напрямках стояло 2,4 тисячі фур.

– Гендиректор Української аграрної конфедерації Павло Коваль пояснив, що влада Польщі знає, що місцеві бізнесмени закуповують агропродукцію у Росії та Білорусі. Втім, за його словами, звинувачувати їх у тому, що польські фермери проти української продукції бунтують, а проти російської та білоруської – ні, все ж не можна. Адже протести на кордоні не організувала держава. А ось для самого бізнесу головне – економічна вигода.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader