Індустріальні парки України в лютому – які тренди у проєктів-лідерів
Індустріальні парки України в лютому – які тренди у проєктів-лідерів

Індустріальні парки України в лютому – які тренди у проєктів-лідерів

Індустріальні парки України в лютому – які тренди у проєктів-лідерів

Аграрна переробка, логістика і будматеріали – найактуальніший напрямок

У лютому індустріальні парки пропонували бізнесу декілька трендових напрямків діяльності, зокрема переробка аграрної продукції, будівельні матеріали, а також логістика, повідомляє комітет з питань економічного розвитку Верховної Ради України

Тенденція в аграрному секторі – активно інвестують у переробку

Після тривалого блокування кордону, аграрний сектор почав активно інвестувати у переробку. Індустріальний парк. «Смарт Тех Індастрі» у Лубенському районі на Полтавщині планує реалізувати інвестиційний проєкт з переробки двох найпоширеніших видів зернових в Україні – кукурудзи та пшениці. Зокрема проєкт передбачає виробництво борошна та кормів для тварин. 

Хорошівська громада на Житомирщини спільно з компанією Ma’Rijany планує реалізувати проєкт індустріального парку, який спеціалізуватиметься на переробці технічних конопель. Інвестиція має складати 11 мільйонів доларів. в західних областях інвестиційні парки більше зорієнтовані на виробництві будівельних матеріалів та логістику.

“Полтавська міськрада затвердила технічну документацію відведення земельних ділянок для розміщення індустріального парку «Полтава» площею 30 га в Затуринському промвузлі”, – повідомляє комітет з питань економічного розвитку.

В західних областях розвивають переробку, логістику та автопром

Ключові напрямки інших проєктів індустріальних парків - переробка, логістика, автопромисловість:

  • Мукачеве – індустріальний парк «ЕКО Мукачево» для будівництва цеху з виробництва будівельних матеріалів, текстильного виробництва, деревообробки.
  • Калуш – індустріальний парк «Галіція» для будівництва заводу з виробництва скла та газоблоків.
  • У місті Львів інвестиційна компанія Dragon Capital ввела в експлуатацію першу чергу індустріального парку “М10 Lviv Industrial Park” для складських приміщень.
  • На Волині румунська компанія «Moveos SRL» створить індустріальний парк для виробництва запасних частин і електроніки для авто.

Індустріальних парків, які активно реєструвались в період з 2013 до 2019 року, найближчим часом поменшає. Головна причина – їх бездіяльність та невідповідність певним критеріям. Про це повідомив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

"В Україні зараз у реєстрі перебувають 65 індустріальних парків, з них половина були зареєстровані ще в період з 2013 до 2018-19 року, але вони не працюють. Ці парки, найімовірніше, найближчим часом будуть із реєстру виключені, як такі, що не працюють", - сказав він.

Мета такого рішення - не розпорошувати державну підтримку, а надати її тим, хто реально працює. За його словами, індустріальні парки, які відповідають вимогам закону, зокрема ті, що мають керуючу компанію та надають звіти, розділять на конкурсній основі державну підтримку в розмірі 1 млрд грн, заплановану в державному бюджеті на 2024 рік.

Джерело матеріала
loader
loader