Про це він сказав на пресконференції за підсумками чотирьох років роботи уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Глава уряду підкреслив, що всі групи українських товарів їдуть через Польщу транзитом, і назвав маніпуляціями твердження, що "щось заїжджає в Литву, а потім виїжджає".
"Стосовно політичних або емоційних вимог повернути Україну в довоєнні рамки, я вважаю, що Україна зробила величезний прогрес на шляху до євроінтеграції. Сьогодні ми вже перебуваємо навіть не в статусі (виконання) Угоди про асоціацію, а в статусі перемовин (про вступ у ЄС - ред.). Це вже юридично інший статус, тому Єврокомісія, я переконаний, на ці умови не піде - це вже юридично неможливо", - сказав Шмигаль.
Він додав, що існують юридичні інструменти у спорах між країнами, а за обмеження тих чи інших експортно-імпортних операцій на польсько-українському кордоні несе відповідальність Єврокомісія і її відповідні департаменти.
"Тому ми працюємо на платформі Єврокомісії і на платформі Координаційної ради. До 28 березня, безумовно, хотілося б вирішити цю кризу. На жаль, не на нашій стороні лежить питання врегулювання цієї кризи, воно лежить на стороні Польщі - польських фермерів, перевізників, польського уряду і суспільства", - зазначив Прем'єр-міністр.
За його словами, Україна готова піти на "певні свідомі пом'якшення" в частині цукру, курятини і вже передала відповідні пропозиції Єврокомісії.
"Я переконаний, що ми знайдемо з Польщею відповідний шлях вирішення цієї кризи, відповідний компроміс. Не переконаний, що ці передвиборчі (настрої) - перед місцевими виборами, і потім наступні вибори в Європарламент, в яких Польща також братиме участь, - не будуть мати впливу аж до червня на ситуацію на кордоні. Скоріш за все, вони будуть мати такий вплив. Але хочу нагадати, що 11 березня у нас заплановане проведення спільної міжурядової українсько-польської комісії з питань торгово-економічного співробітництва. Вона дуже предметно готується, я переконаний, там будуть хороші результати", - спрогнозував Шмигаль.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський у відеозверненні 3 березня заявив, що ситуація на кордоні з Польщею, де відбувається блокування руху вантажівок, вийшла за межі економіки та моралі.
Від 9 лютого 2024 року на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту фермерів на дорогах, які ведуть до пунктів пропуску. Головними вимогами протестувальників є заборона імпорту української агропродукції й відмова Польщі від європейського зеленого курсу.
За цей час сталося п'ять випадків висипання українських агрокультур з вантажних вагонів на колії чи з вантажівок на дороги.
Польські фермери з 13.00 1 березня повністю заблокували КПП «Шегині».