Дієтологи зазначають, включення п’яти напоїв у раціон можуть допомогти тим, хто страждає від високого рівня холестерину в крові. Зокрема, йдеться, про зелений чай, чай з гібіскуса, буряковий сік, вівсяне молоко і воду з лимоном.
Разом із збалансованою дієтою та регулярними фізичними вправами ці напої можуть відігравати важливу роль у підтримці оптимального рівня холестерину та здоров’я серця.
Дієтологиня, доцентка кафедри харчування та дієтології Університету Шарда в Індії Маюрі Растогі пояснює, чому саме ці чаї та сік рекомендовані фахівцями.
Зелений чай містить катехіни
Цей напій містить антиоксиданти під назвою катехіни, які допомагають запобігти всмоктуванню холестерину в кишківнику, тим самим знижуючи рівень ЛПНЩ (поганого) холестерину. І навпаки, зелений чай сприяє виробленню ЛПВЩ (хорошого) холестерину, що ще більше підтримує здоров’я серця.
Дієтологиня радить випивати принаймні дві чашки зеленого чаю щодня, щоб отримати користь.
Чай з гібіскусу багатий на антоціани
Достатньо однієї чашки чаю з гібіскусу щодня, щоб відчутно знизити рівень поганого холестерину ЛПНЩ. Це пояснюється високим вмістом антоціанів та інших антиоксидантів, які допомагають покращити ліпідний профіль і зменшити запалення в організмі.
У буряковому соку є беталаїни
Буряковий сік є живильним джерелом, який містить сполуки беталаїни, які здатні знижувати не тільки рівень поганого холестерину, а й тригліцеридів. Крім того, буряковий сік багатий дієтичними нітратами, які допомагають покращити кровообіг і загальне здоров’я серця.
Растогі радить буряковий сік змішувати з іншими свіжоприготовленими фруктовими та овочевими соками.
Вівсяне молоко містить бета-глюкани
У цьому напої високий вміст розчинної клітковини, зокрема бета-глюканів. Розчинна клітковина допомагає знизити рівень холестерину, зв’язуючись із частинками холестерину в травному тракті та виводячи їх з організму.
Вівсяне молоко можна використовувати як поживну основу для смузі або додавати його до кави.
Вода з лимоном – це пектин
Пектин – тип розчинної клітковини, який здатний знижувати поганий холестерин. Лимони багаті на нього, як і на вітамін С і антиоксиданти, які допомагають зменшити запалення і окислювальний стрес в організмі.
– Вичавіть сік половини лимона в склянку теплої води і насолоджуйтеся ним щодня як освіжаючим і корисним напоєм, – зазначає дієтологиня.
Джерело: