Найбільше дискусій викликали питання стосовно відстрочки для студентів, осіб з різними групами інвалідності та тих, хто доглядає за ними. Розгляд мобілізаційного законопроєкту прокоментували члени комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки в ефірі телемарафону, передає 24 Канал.
Олександр Федієнко розповів, що усі складні питання обговорювалися з залученням відповідних міністерств. Зокрема йдеться про Міністерство соціальної політики, Міністерство охорони здоров'я, Міністерство оборони, а також залучався Генштаб. Далі усі ці питання будуть розглядатися вже в присутності депутатів.
Федієнко пояснив, що зараз немає сенсу обговорювати законопроєкт, який не розглядався депутатами, а лише комітетом. За його словами, це може наражати суспільство на інформаційну небезпеку.
Наступного тижня вже депутати безпосередньо прийдуть в комітет і будуть захищати свої правки. Політичні фракції можуть наполягати на своїх правках, які комітет відхилив. Робота все ж таки триває,
– сказав він.
Ірина Фріз, членкиня комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони і розвідки, додала, що значна частина правок є тотожними за змістом.
Все буде вирішувати парламентська зала, тому що є плюралізм думок і можливість відстоювати своє бачення тієї чи іншої правки має кожен депутат. Ми маємо через це пройти для того, щоб документ в кінцевому підсумку мав змістовну аргументацію для кожного депутата у спілкуванні зі своїми виборцями,
– пояснила вона.
Зеленський підписав указ про демобілізацію строковиків
- Минулого року в квітні в Міноборони пропонували залишити усіх строковиків на службі, підвищивши їх оклад до розміру двох прожиткових мінімумів, тобто 5 168 гривень.
- 22 лютого 2024 року Володимир Зеленський вніс у Раду законопроєкт про демобілізацію строковиків. Наступного дня його підтримала Верховна Рада. Тоді ж депутати проголосували за норму про відстрочку від подальшої мобілізації протягом 12 місяців.
- Увечері 7 березня Зеленський підписав указ про звільнення у запас строковиків після завершення служби. Указ набуває чинності з дня його опублікування.