Команда вчених Стенфордського університету під час дослідження з’ясувала, що симптоми похмілля можуть бути індикатором тривалого Covid-19.
Ще один винуватець
За словами вчених, люди, які мучаться від важкого похмілля, часто звинувачують у цьому свій вік або кількість випитого. Але, як показали результати наукового експерименту, може бути ще один винуватець посилення похмілля – тривалий перебіг Covid-19.
– Люди, які відчувають затяжні наслідки інфекції, повідомляли про посилення симптомів похмілля, що вказує на те, що вірус може посилити дискомфорт після вживання алкоголю, – зазначають учені.
Дослідження
Повідомляється, що дослідники провели інтерв’ю з людьми, у яких симптоми захворювання все ще зберігаються через кілька місяців після зараження. Вони виявили, що всі учасники повідомили про важче похмілля.
Одна учасниця, 49-річна жінка, поділилася своїм досвідом тривалого страждання від Covid-19 протягом 11 місяців. Вона розповіла, що навіть вживання вина тепер залишає їй відчуття недієздатності та нездатності рухатися.
За словами вчених, вплив тривалого Covid-19 на звички вживання алкоголю очевидний у різних вікових групах.
Замість семи коктейлів один
Наприклад, 40-річний чоловік, який раніше випивав сім коктейлів за вечір, тепер насилу справляється навіть з одним, оскільки протягом останніх трьох місяців у нього спостерігалися тривалі симптоми Covid-19.
Аналогічним чином було ретельно вивчено моделі вживання алкоголю 60-річним чоловіком і 36-річною жінкою до і після зараження Covid-19.
Вчені пояснили
Рецензоване дослідження дійшло висновку, що пацієнти з тривалим Covid-19 стикаються з новими реакціями на алкоголь і підвищеною чутливістю, викликаною вірусом.
Вчені пояснили, що вірус послаблює запалення в організмі, що, зі свого боку, знижує гематоенцефалічний бар’єр, а це призводить до підвищеної сприйнятливості до нудоти, спричиненої алкоголем, що посилює симптоми похмілля.