Омікрон витіснив інші Covid-штами: в Україні циркулює аж 29 субваріантів цього підтипу
Омікрон витіснив інші Covid-штами: в Україні циркулює аж 29 субваріантів цього підтипу

Омікрон витіснив інші Covid-штами: в Україні циркулює аж 29 субваріантів цього підтипу

У Міністерстві охорони здоров’я України повідомили, що в результаті секвенування в Національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України, вдалося встановити, що в геномі підтипу Омікрон відбулися мутації. В результаті утворилися 29 субваріантів. Усі вони циркулюють в Україні.

Чим характерні нові субваріанти Омікрону

Секвенування штамів Covid-19 проводиться протягом епідсезону. Таке лабораторне дослідження дозволяє відстежувати штами, які переважають на території країни, та розуміти характер мутацій, що виникають. Це допомагає вживати оперативних адекватних заходів у разі збільшення випадків захворюваності.

Як зазначив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, характер мутацій Covid-19 не вказує на те, що вірус став агресивнішим для організму.

Зараз дивляться

Все частіше він протікає як гостра респіраторно-вірусна інфекція та ухиляється від імунної відповіді — тобто швидше вражає ослаблений імунітет.

Кузін зазначив, що захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби.

Вакцинація залишається актуальною

– Людям, які не завершили курс вакцинації проти Covid-19, та особам з групи ризику, особливо тим, кому за 60, необхідно зробити щеплення, — наголосив Кузін.

Вакцинація безоплатна, щепитися можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення на базі лікарні.

Для першого щеплення обирають Омікрон-специфічну вакцину — це оновлена версія вакцини Comirnaty від американської компанії Pfizer. Вона адаптована спеціально для захисту проти штаму Омікрон і всіх його субваріантів.

Теги за темою
Коронавірус
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader