
В Україні циркулюють 29 варіантів COVID-19, але всі вони переходить до категорії сезонних захворювань
Захворювання на коронавірус штаму "Омікрон" переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності, але залишається небезпечним для груп ризику. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.
- Зараз на території країни циркулює 29 субваріантів штаму "Омікрон". Від початку 2022 року саме цей штам фактично витіснив інші COVID-штами, зокрема "Дельту" та "Альфу", поширені під час попереднього епідсезону., - йдеться у повідомленні.
У МОЗ зазначають, що світова тенденція щодо COVID-19 полягає у тому, що вірус остаточно переходить до категорії сезонних захворювань, як грип. Щороку люди будуть стикатися з коронавірусом, який продовжить мутувати. Все частіше COVID-19 протікає як гостра респіраторно-вірусна інфекція та ухиляється від імунної відповіді, - тобто швидше вражає ослаблений імунітет, тому захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби.
- За перебігом захворювання штам "Омікрон" переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп ризику: людей з патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років. Людям з групи ризику рекомендована вакцинація. Вона безоплатна, зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення на базі лікарні, - йдеться у повідомленні.
- На початку лютого у трьох областях України зафіксували перевищення епідемічного порогу через збільшення випадків ГРВІ, грипу та COVID-19.
- У січні в Україні зареєстрували перші випадки нового субваріанту штаму коронавірусу Омікрон – JN.1, який називають "Дженні".

Американські вчені розбили сотні яєць і тепер знають, як їх краще варити

Що їсти, щоб старіти повільніше і здоровіше – три продукти, що доступні кожному

Шафран для шкіри обличчя: ефект ботоксу без уколів

Не кава і не какао: названо напій, який захищає мозок від старіння та хвороби Альцгеймера

Який продукт знижує цукор у крові за 15 хвилин — є у кожному магазині

Як можна вберегтися від укусу кліща: важливі правила, про які не варто забувати
